No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron

virtual
Právě je pon črc 01, 2024 9:03 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Z deníku F/Lt Stanislava Fejfara
PříspěvekNapsal: čtv led 12, 2006 11:19 am 
V jednou antikvoši, jsem narazil na fantastickou knihu. Je to první vydání a snad i jedinné, nevím, denníku F/Lt Stanislava Fejfara. Do zápisu ze dnů 25.-31.ledna si autor přepsal krátkou leteckou satiru, kterou našel na místní nástěnce. Něco jsem tak docela nepochopil, ale něco jako by platilo i pro to naše poletování.



Jak prakticky poletovat.

Rozkazy se vydávají už na zemi, delší a nesouvislé, aby jim pokud možno nikdo nerozuměl.
Na start se vyrazí, až má mašinka horečku 120 stupňů a pak se svede souboj o systemizované místo na zemi.
Vedoucí se postaví tak, aby se čísla nemohla proplést a dle možnosti startovala z boxu.

Vjet druhému na ocas nebo rolovat proti startujícím mašinám je věc tak běžná, že se nikdo nemusí obávat, že bude platit two pence, dvě penny do >>lajnbuku<<, knihy pokut.
Při startu pokud možno využít plného výkonu motoru, boost + 12 a >cross over<< dřív, než je ocas >>hore<<.

R/T rádio >>silence<< se přesně dodržuje, tudíž pokud možno mluvit, t.j. koktat česky s anglickým překladem rychle a ne méně než tři aviatéři rázem aspoň po dobu pěti minut.
Ohledy na ostatní se prostě neberou, je válka, tudíž: zachraň se, kdo můžeš!
Když uslyšíš >>come up<<, dávej pozor, aby tě >>neklof výr<<, vzdálenost padesát yardů! >>Pipskvik<< bere >>leader<< sám, aby bylo čtvrt minuty ticha.

Mraky. Při stoupání nad mraky dávej pozor na výškoměr, abys nevrazil do země. Při klesání skrz mraky zásadně v piké se zavřeným plynem, aby se čížkům ukázalo, že se na >>čísle<< neudrží.
>>Žiro<<, Gyrokompas, není na píchání mraků, poněvadž musí být zabrlokováno!

Vidíš-li Temži a máš pouze 30 galonů petrolu, nemeškej a řvi: >>Rekvest houming<< pokud možno >>vžíci<< a >>ve stejnou dobu<<, ať je >>operation<< také >>busy<<.
K letišti se blížíš co nejníž. Nezáleží na tom, zda si poslední odře >>pupek<< o zem.

Když slyšíš do rádia: >>Přistává se z rohu<<, dej pozor, aby sis vybral ten správný!
>>Binec<< při přistávání tě nemůže rozčílit, poněvadž to je normální a pak si zvykneš!

V dispersalu dostaneš svůj >>díl<< a v duchu si připomeneš zlatá slova: >>Číslo se drží na čísle a má strach, aby vedoucí neudělal hovadinu!<<

P.S. Autorům brání skromnost, aby se neuvedli jmény, ale jsou přesvědčeni, že jejich jména budou uhodnuta. Vyňato ze vzpomínek >>Z obou kapes<<.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv led 12, 2006 11:20 am 
Offline

Registrován: sob pro 31, 2005 10:30 am
Příspěvky: 7
Ten anonym jsem já. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv led 12, 2006 11:38 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 26, 2005 6:41 am
Příspěvky: 1846
Cool...:)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2006 12:53 pm 
Offline

Registrován: sob pro 31, 2005 10:30 am
Příspěvky: 7
Tady je to komplet.
http://feyfar.wz.cz/valecne.pdf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2006 2:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 26, 2005 6:41 am
Příspěvky: 1846
Tak přesně tohle Jiříku znám... Mám to dokonce vytisklé a udělané jako brožuru. Je to fajn počtení, když víš, že to psal sám Fejfar....

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned čer 11, 2006 9:22 am 
Offline

Registrován: ned lis 27, 2005 11:17 am
Příspěvky: 827
jenom doplním - včera jsem získal vzácnou kořist - Na nebi hrdého albionu díl č.3 :) A narazil jsem tam na fotečku Peřinova spitu Vb C-DU :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz