No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron

virtual
Právě je pát dub 19, 2024 7:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: boj proti kouření a jiné
PříspěvekNapsal: stř srp 15, 2007 9:11 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob črc 22, 2006 8:23 am
Příspěvky: 2386
bylo nebylo
na jednom foru se o tom diskutovalo
a numero byl označen za ... (dopln jakýkoliv neslušné slovo)

a jelikož je to téma o kterém se hovoří na forech v hospodách i v práci
tak ho zavedu i u nás

můj názor je takový, že stát na kuřácích vydělává
zakaz v hospodách je mě velmi proti srsti ač jsem sám kuřák (tudíž může být můj názor zkreslený) si myslím že každý hospodský by si měl o kouření či nekouření rozhodovat sám a né aby mu bylo nakazováno co si hosti v jeho domě můžou dovolit

dále jsem projevil na jiném foru (nebylo tou pochopeno) obavu že zákazem kouření v hospodách se naše společnost posune blíže k zákazu téměř všeho
příklad:
zákaz drog ten už máme
zákaz kouření v hospodách - bude
zákaz kouření všeobecně
zákaz konzumace alkoholických nápojů na veřejných místech
zákaz prodeje i distribuce filmů, her, knih obsahujících nasilí
atd. atd.
čímž by stát přišel o značnou část svého přijmu (tabák + alkohol 30% stat. rozpočtu - výdaje na zdravotnictvý 20%) čímž by naše už tak skoušené peněženky dostali zákonitě zabrat zdaněním uplně něčeho jiného (třeba dan z dýchání :wink: ) jelikož stát nikdy nebude schopen snížit náklady na svůj provoz spíše budou neustále narůstat

možná to dnes vyzní jako špatné SCI-FI (pro fataleho: demoliční muž)
ale návrhy na tyto zákazy či zdanění kyslíku parlamenty světových demokracií proběhli a obávám se toho že se najde jednou blb co je dokáže prosadit (spomente si na aferu koblihy, guláš, svíčková. rum. slivovice, olomoucké ... )

tak a ted se domě můžete opřít vy případně se můžete za tyto mé nazory pokusit dát banán i tady :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř srp 15, 2007 9:58 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 26, 2006 9:04 pm
Příspěvky: 1616
Ále di dopr. :twisted: .... Dyk já s tebou takřka souhlasím. Jen a jen s tím zákazem v hospodách je to blbé. Prostě jsou i lidé, kteří NESMÍ BÝT v zakouřeném prostředí, viz hospoda, a kteří státu taky solí prachy na zdravotnicví, a kteří si to pivko taky chtěj dát (Př. ASTMATICI). Od Středy jsem, dle doktora jedním z nich :? , do včera jsem byl bez doutníku a mám vystaráno na další týden.

Z toho vyplývá. že si taky chci s váma zajít do hospody, ale prej nesmim když se tam hulí. Ale zároveň zakazovat kouřit v hospodách je na pí.. . Kouření k hospoďe patří.

Tak nevim, nejlepší by byla kuřácká a neuřácká zóna. A ty hospy kde na to neni kapacita, tak tam ať se klidně hulí. Jen ať zapůsobí konkurenční boj.
:)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř srp 15, 2007 10:14 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob črc 22, 2006 8:23 am
Příspěvky: 2386
konečně někdo rozumnej 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř srp 15, 2007 10:49 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 26, 2006 2:31 pm
Příspěvky: 496
Bydliště: Chrudim
A ne a ne a ne! Kouřit se nebude nikde. Mě třeba hrozně sere, že když si sousedi o patro níž zapálej z okna, tak mi to pak v bytě smrdí jak kdybych si zapálil sám. A to nemluvim o tom, že mi to ničí zdraví. A když vlezu do hospody, kde je nějaká blbá cedulka s nápisem PROSTOR VYHRAZENÝ PRO KUŘÁKY, tak tam sedí pár lidí a přes ten kouř na sebe skoro ani neviděj. Proč tam kouřej? Mě to vadí! A taky mi vadí, že když přijdu z hospody, tak smrdim kouřem. A jedna z nejhorších věcí je, že když přijdu ve 3 odpoledne do hospody a chci si dát jídlo, tak si ho ani nevychutnám, protože tam všichni kouřej. Já obědvám, sakra! Oni kouřej v době oběda!

Na kouření mi nejvíc vadí to, že je na ulicích bordel (ne všude to uklízej). Každej zahodí vajgl tam, kde zrovna dokouří. Zkoušel to někdy někdo típnout a hodit do koše? Já jo - nic na tom není. Sralo mě to jako kuřáka, sere mě to i teď.

_________________
"Ovocný sad je pro přistání nevhodné místo. Teprve tehdy jsem ocenil velikost čtyřiadvacetiválce Napier Sabre..."
No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron RAF
RY-W / Red three
ObrázekObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř srp 15, 2007 10:57 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 27, 2005 1:28 pm
Příspěvky: 309
Tak jeste jednou :lol:
Mne je jedno, jestli stat na kuracich vydelava, nebo ne (ackoliv jsem presvedcenej, ze spis slusne prodelava). Mne jde o to, ze to nechci cuchat. Je sice hezky, ze je treba zakazany koureni na zastavkach MHD, ale co asi muzu delat, kdyz si kurak stoupne proti vetru cca. 3 metry od zastavky a kour jde stejne na mne? Co mam delat, kdyz v baraku v byte vedle mne a podemnou kouri a ja nemuzu mit ani otevrenej balkon (coz je v tehle vedrech dost na hovno), aniz by mi to v byte smrdelo? Co mam delat, kdyz se potrebuju dojit do hospody rychle najist mimo uredni dobu obeda, ale musim cuchat ty smrady? Ne vsude mas nekuracky restaurace jako v Brne a Praze, ostatne v Brne vim taky jen o jediny (ale nepatral jsem po nich, protoze do hospod stejne uz radsi nechodim).
Ty si stezujes, ze by te zakaz omezoval, to ti sice verim a je to pravda, ale na druhou stranu vy omezujete nas a navic nam nicite zdravi. Kdyby koureni nenicilo moje zdravi a nesmrdely by mi pak hadry, vubec nic bych proti nemu nemel, stejne tak nemam temer nic proti chlastani a fetovani, je to svobodna volba, ktera vicemene neobtezuje okoli (pomijim kradeze, drahy lecby, rvacky, atd...).
Jde o to, ze by se kuraci nemeli chovat jako sobci a meli by brat ohledy na nekuraky. To se bohuzel v drtivy vetsine pripadu nedeje, tak si z nich zacali nekuraci brat priklad a zacnou ted kurakum otravovat zivot po svym, na coz kuraci reagujou dost agresivne, precejenom je to zavislost...

Proste zkus na to kouknout i z pohledu nekuraka, Numero. :wink:

btw: Volume by mohl napsat, jaky to je chodit do knajpy v Irsku, kdyz se tam nesmi kourit.


edit: nez jsem to dopsal, Sheddan sepsal v podstate to samy :lol:

_________________
Proč padáme?
Abychom se naučili znovu zvednout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř srp 15, 2007 11:18 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 26, 2006 9:04 pm
Příspěvky: 1616
Jídlo oběd ?? Ale to neni problém zákazů kouření. Ale problémem toho, že majitelé hospod nevrazej něco do odvětrání, do oddělení jednotlivejch zón a podobně.
S tím kouřením doma. Tak to máš pech. Já sice bydlím za prahou v baráku, ale v praze jsem se něco nabydlel. A taky mě sralo posloucht, jak furt sousedi jebou, nebo jak mi pod okny furt i v noci jezděj auta. taky mě sere v 5 hodin cirkulárka štěkot psů alergie atd. Já bych zakázal AUTA, SEX, ZVÍŘATA, TOVÁRNY, SLUNCE, JÍDLO (obezita je nemoc a je nebezpečná), ALKOHOL (protože mě serou i opilci), NEALKO (Serou mě taky abstinenti) ROSTLINY ( mám na ně alergii a to mě škodí zdraví a sere mě to). PENÍZE (taky serou). LIDI ( Ty mě taky serou).

Jen tak mimochodem s tím co kuřáci dávají státu. Je toho hodně. Když to srovnáš třeba s lyžařema a cyklistama, kteří stojí stát několikanásobně víc než kuřáci a zároveň jim neplatí vůbec nic, někteří plundrujou lesy. ZAKÁŽEME SPORT!!!!!

Tak a pánové a co sere vás??? Není lepší nějakej kompromis??? Nebo se všechno zakáže???

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř srp 15, 2007 11:26 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 27, 2005 1:28 pm
Příspěvky: 309
Sry, to je ale tendenční blábol 8)

_________________
Proč padáme?
Abychom se naučili znovu zvednout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř srp 15, 2007 12:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 26, 2006 9:04 pm
Příspěvky: 1616
313_OTU_fatale píše:
Jde o to, ze by se kuraci nemeli chovat jako sobci a meli by brat ohledy na nekuraky. To se bohuzel v drtivy vetsine pripadu nedeje, tak si z nich zacali nekuraci brat priklad a zacnou ted kurakum otravovat zivot po svym, na coz kuraci reagujou dost agresivne, precejenom je to zavislost...
:lol:


Fatale, kdybys napsal jen tento kratičký kousek, pak bych nic nepsal, ale to co jsi psal předtím to zastínilo. Nesnáším když si lidi stěžujou na pytloviny. Přijeď k nám na vesnici v zimě a uvidíš co je to smrad v bytě, a né od cigaret a né naší vinou a ani se zavřenejma oknama s tím nic nezmůžeš.

S tou reakcí, ano asi je vidět že reaguju agresivně, ale jen proto, že nesnáším zákazy a represe, což toto přesně je. Lepší je se domluvit :)

Je lepší se zeptat, jestli by nemohl jít kouřit na MHD zastávce na druhou stranu, je lepší se zeptat, jestli si mohu zakouřit atd. nebo ne???

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř srp 15, 2007 12:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 26, 2006 9:04 pm
Příspěvky: 1616
Fatale jenom ještě s tím přirovnáním s těma feťákama, ty ti vadit nebudou do tý doby, než tě neokradou, nebo než se o tebe neotřou a přes oděrku dostaneš žloutenku C či D, Mí bívalí se toto stalo.

Jestli s tím kouřením máte tak strašný problémi, nejezďete do řecka, asi byste tam umřeli už na hranicích.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř srp 15, 2007 1:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 26, 2006 2:31 pm
Příspěvky: 496
Bydliště: Chrudim
313_Otto píše:
Je lepší se zeptat, jestli by nemohl jít kouřit na MHD zastávce na druhou stranu, je lepší se zeptat, jestli si mohu zakouřit atd. nebo ne???
:zupaa: :zupaa: :zupaa:

_________________
"Ovocný sad je pro přistání nevhodné místo. Teprve tehdy jsem ocenil velikost čtyřiadvacetiválce Napier Sabre..."
No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron RAF
RY-W / Red three
ObrázekObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř srp 15, 2007 1:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob črc 22, 2006 8:23 am
Příspěvky: 2386
fatale chápu tě ale za to že u vás je málo nebo žádná nekuřácká hospoda
já nemůžu u nás nekuřácké hospody jsou takže si na nic stěžovat nekuřáci nemůžou (na 10 tis. obyvatel je jich nejméně 5)

ale horší je že milí nekuřák přijde do obyčejné pivnice kde se téměř stoprocentí účast kuřáku dá očekávat a každýmu nadává že kouří
zajímalo by mě proč nejde do nekuřácké hospody
sice je pravda že každodenní návštěvnost opilců je tam menší tudíž i to pivo je tam dražší, ale zase si uchrání své zdraví

pokud tak toužíš po nekuřácké hospodě u vás tak se seber najmi si prostor dvě baby a udělej nekuřáckou hospodu

protože pokud v čechách zakážeš kouřit v hospodách nevím jak to dopadne
ale typnul bych že hospody s atmosférou jako je třeba ta v ta co ted běží v TV prostě skončej nebo se vymyslí nějaká česká obezlička jak to obejít

například sejdem se u papáčka doma koupí se sud a budem pít a kouřit
a at se ten hospodskej de na pracák žejo
nezapomen že nejsme irové, angláni, němci jsme češi

ps: a skoušel si se rozumně dohodnout ze sousedem at ti nekouří do voken :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř srp 15, 2007 2:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 13, 2006 1:14 pm
Příspěvky: 858
313_Otto píše:
Je lepší se zeptat, jestli by nemohl jít kouřit na MHD zastávce na druhou stranu, ...

Clovek by musel mat rozmeri Machra aby to fungovalo na 100% inac ta 9 z 10-tich posle do prevelebnej riti. :wink: .
Mna vzdy potesi ked niekto vybehne s temou ako su fajciari obmedzovany, ale to ze ja nemozem ist na pivo, ked sa prehanam po meste s kocikom, to nesere nikoho ? :tss:

_________________
No. 313 (Czechoslovak) Fighter Squadron RAF
RY-X / Yellow Three
ObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř srp 15, 2007 2:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 26, 2006 9:04 pm
Příspěvky: 1616
Citace:
Clovek by musel mat rozmeri Machra aby to fungovalo na 100% inac ta 9 z 10-tich posle do prevelebnej riti.


No vono spíš záleží jestli je to kokot, a jak to taky řekneš. Věř, že to docela funguje. Teda u MHD zastávky jsem to ještě nezkoušel, ani v hospoďe, ale v restauraci bezproblému. Ale je fakt, že já musim volit slova. Člověk s macherovou postavou slova volit nemusí.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř srp 15, 2007 2:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob črc 22, 2006 8:23 am
Příspěvky: 2386
313_Hidde píše:
313_Otto píše:
Je lepší se zeptat, jestli by nemohl jít kouřit na MHD zastávce na druhou stranu, ...

Clovek by musel mat rozmeri Machra aby to fungovalo na 100% inac ta 9 z 10-tich posle do prevelebnej riti. :wink: .
Mna vzdy potesi ked niekto vybehne s temou ako su fajciari obmedzovany, ale to ze ja nemozem ist na pivo, ked sa prehanam po meste s kocikom, to nesere nikoho ? :tss:


ked ta manželka pošle prehánat se s kocíkom
tak se máš prehánat a ne chlastat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř srp 15, 2007 3:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 13, 2006 1:14 pm
Příspěvky: 858
313_123 píše:
313_Hidde píše:
313_Otto píše:
Je lepší se zeptat, jestli by nemohl jít kouřit na MHD zastávce na druhou stranu, ...

Clovek by musel mat rozmeri Machra aby to fungovalo na 100% inac ta 9 z 10-tich posle do prevelebnej riti. :wink: .
Mna vzdy potesi ked niekto vybehne s temou ako su fajciari obmedzovany, ale to ze ja nemozem ist na pivo, ked sa prehanam po meste s kocikom, to nesere nikoho ? :tss:


ked ta manželka pošle prehánat se s kocíkom
tak se máš prehánat a ne chlastat

No ved pockaj, za chvilu aj na teba dojde a potom pochopis. ;)

_________________
No. 313 (Czechoslovak) Fighter Squadron RAF
RY-X / Yellow Three
ObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz