No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron

virtual
Právě je ned říj 20, 2019 6:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Saldyho bitevní koutek
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 9:33 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 18, 2005 12:11 pm
Příspěvky: 1578
Bydliště: NDCA
Saldy organizuje obcasne coop akcie.
Na pondelok planuje totok:
Citace:
Potřeboval bych, kdyby mi každý kdo se chce v pondělí zúčastnit napsal sz a o který letoun má zájem. Já pak přidělim každému úkol, tak aby se měl čas připravit a prohlédnout mapu-bude to Slovensko. Počasí slibuju normální, žádný ty moje extrémy, povolen bude jen vnější pohled na letišti. Orientace bude za pomoci kompasu, krajiny popř. radiospojení se základnou.

Předběžně tam jsou tyto stroje:
4x P-51 (ta poslední verze)
4x He 162
4x Ar 234
1x Do 335


Celkom sa mi to pozdava, siel by niekto do Ponika so mnou? Predbezne som zarezervoval 2x51 :D
Je to cista 4.11.1 eventuelne + SM od BP

_________________
Be quick or be dead!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saldyho bitevní koutek
PříspěvekNapsal: stř zář 24, 2014 1:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 18, 2005 12:11 pm
Příspěvky: 1578
Bydliště: NDCA
Vcera sa konala dalsia zo Saldyho akcii - Battle of Sibuyan Sea. Mal som cest sa zucastnit ako pilot Avangeru. Aspon na chvilku, potom mi klaklo spojenie :D
Je planovane pokracovanie, kedze islo o prvu akciu v serii utokov USN na japonske lodstvo ku koncu vojny pod nazvom Battle of Leyte Gulf 1944.
Uvazujem aj o ucasti na dalsich akciach, dajte vediet ci mate tiez niekto dalsi zaujem.

Citace:
saldy napsal:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek

LINK NA LEYTE MOD
http://leteckaposta.cz/357957376

Termín akce
[big]Pozor změna![/big]
[big]Úterý 23.9. 20:30 TS AOE[/big]

IP: 31.133.13.254:21018 Bez hesla

JSGME aktivace pouze:

1.HSFX History mod
2.Battle of Leyte V1

[youtube]wViiajlLe2A[/youtube]

Navazuju na předchozí vydařené minispecky, chtěl bych udělat postupně 3 minispecky z bitvy u Leyte, první bude Bitva v Sibujanském moři.

První mise je hotová, během srpna to snad otestujem a na září domluvíme datum letu, datum záměrně nedávám protože nás je málo a zkusme určit nějaký průsečík, máme na to času dost. Zkuste nějaký termíny nahodit, já už si ten čas na to nějak přizpůsobím. V zásadě si připomeneme tuto slavnou bitvu při jejím 70tém výročí.

Kukulo mi už v červenci dodal mod pro sibujanskou bitvu a možná tam ještě přidá něco navíc, aby byl mod stejný pro všechny 3 mise. Tento mod zatím obsahuje Helldiver, BB Nagato a výrazně zvyšuje odolnost lodí do reálnější podoby což je skvělé.

Historie

Když se na podzim 1944 ocitly Filipíny v přímém ohrožení, věděli japonci že už jde pořádně do tuhýho. V bitvě ve Filipínském moři, která se odehrála v létě toho roku ztratili další letadlové lodě ale hlavně zde přišli už jednou pro vždy o své pracně obnovené palubní letectvo. Obrovskou a zkušenou americkou flotilu která nyní udeřila na Filipíny nebylo už čím zastavit. Invazní vojska o síle 160t mužů se vylodila 20. října bez velkého odporu v zálivu Leyte. Schylovalo se k největší námořní bitvě v dějinách...

Dokonce i v tomto pozdním období měli japonci svou početnou flotilu bojových lodí stále zachovanou a v plné síle, dařilo se jim ji ušetřit pro rozhodující bitvu, která však nikdy nepřišla, nebo alespoň ne s takovým průbehem jaký si představovali. Z bitevní lodě se v roce 1944 stala již jen podpůrná a navíc velmi zranitelná zbraň, svým počtem a při velké dávce štěstí i s přihlédnutím na případnou podporu letectva na pozemních základnách však mohli stále zasadit velmi bolestivou ránu.

Japonci svou mocnou flotilu soustředili západně od Filipín a krátce po americké invazi vypracovali bojový plán Šo-1 s cílem probít se a napadnout citlivé místo vylodění v zálivu Leyte. Mocná úderné flota se rychle blížila od západu směrem k Filipínám a rozdělila se na dvě části, tato dvě kladiva se měla podle plánu setkat v zálivu Leyte a společně zde invazi rozmetat. Jižní slabší část pod velením Nišimury měla k cíli proniknout od jihu a k zálivu se probít zátokou Surigao (Zde však byla v noční bitvě poražena a dala se na ústup).

Mocnější Střední skupina pod velením Kurity měla za úkol smyčku sevřít od severu. Proniknout do Filipínského moře měla úžinou San Bernandino. Kurita byl brzy odhalen a jako první mu žilou pustily ponorky střežící vstupy do Sibujanského moře, ke dnu šly dva křižníky a jeden se musel vrátit zpět na základnu.

Bitva v Sibujanském moři

Nyní se dostáváme k naší akci, ráno 24. října byl Střední svaz nahlášen leteckým průzkumem jak si to šine Sibujanským mořem na východ. Holsey pověřil útokem tři úderné skupiny letadlových lodí, které byly v dosahu. Na Kuritu toho dne zaútočilo 260 letounů v mnoha vlnách, několik ostatních lodí svazu bylo lehce či středně poškozeno, ale hlavní tíhu útoků nesla obří Musaši. Svaz v očekávání leteckého útoku se rozdělil na dvě části a zaujal kruhovou obranu, ve středu jedné z nich kroužila Musaši a kolem ní obraný val z křižníků a torpedoborců. Amíci do bitvy nasadili nové výkoné letouny Helldiver a Avenger, druhý jmenovaný dostal nový výškový torpedo Mk.13, které sneslo neuvěřitelnou výšku a hlavně rychlost při odhozu. Musaši byla tou dobou již vybavena protileteckými granáty vystřelovanými z hlavní baterie ráže 460mm, nebyly však použity. V podvečer se již těžce zmrzačená královna musela od hlavních sil odpoutat a byla doražena poslední vlnou úderných letounů USN. Zasáhlo ji 19 torpéd a minimálně 17 pum.

Taktika

V roce 1944 již amíci válcovali japonce vražedným tandemem Helldiver/Avenger, dařil se jim hlavně zajistit přísun dobře vycvičených posádek . Letky působily v součinosti, Střemhlavci útočili jako první, bomby měly za úkol vyřadit systémy řízení palby, flaky, založit požáry a vůbec vytvořit na lodi zmatek, krátce poté se do boje vložili torpedonosci, byla to totiž torpéda, která křižníky posílala ke dnu.

Mise

Vzhledem k rozsahu operace budeme my bojovat v mnohem menším měřítku. Vybral jsem TF 38.2 pod vedením Bogana. Není příliš daleko a máme zde vše potřebné jako z reálu, tedy USS Intrepid, Bunker Hill a 2 lehké letadlovky , kochat se můžeme pohledem na USS Iowa a New Jersey.

Já doufám, že už se všichni těšíte na ďábelskou micinu, dále nemůže chybět torpedový Avenger a kdyby snad tohle někomu nestačilo, může vzlétnout s Hellcatem a ostřelovat palposty AP raketami a kulomety.

Předběžná informace je že bysme měli stihnout 2 možná 3 společné útoky a návraty na mateřské lodě, cílem bude samozřejmě společně udolat 70t tunovou Musaši, která toho stejně jako v reálu hodně vydrží a bude po dobu mise neustále měnit směr. Bylo by dobře dát dohromady aspoň 2 početnější letky.

Návod od Matyldy

http://www.acesovereurope.org/forum/viewthread.php?thread_id=437&rowstart=120#post_9185

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

[big]TAKTIKA[/big]

Schema akce:
Primární cíl BB Musaši
Sekundární cíl BB Nagato

1) Start a let k cíli
2) Setkání nad Meeting point (v případě nutnosti)
3) Lokalizace cíle a útok
4) Odpoutání z boje a setkání nad Meeting point
5) Návrat a přistávací procedura


Rozdělíme se na 2 letky, první letka má první kanál, druhá druhý kanál, třetí kanál je pro anglicky hovořící hráče, bude tam s nimi Kukulo jako spojka. Pro každý z úvodních dvou letů letkám zůstává stejná loď (Letka 1 CV-11, letka 2 CV-17) v druhém letu si pouze prohodíme role. Po spuštění mise se obě letky začnou naloďovat, první velitel, pak ostatní (část musí čekat až se uvolní paluba) , kroužíme nad lodí, aby se letky nepromíchaly, bude se kroužit vpravo od Intrepid a vlevo od Bunker Hill (lodě později mění kurs a mohou se od sebe i více vzdálit). Jakmile jsou všichni ve vzduchu, letí se na cílový kurs. Helldivery stoupají do 17000 feet a přebírají vedoucí úlohu, avengery stoupají do 7000feet a drží se mírně pozadu, velitelé letek spolu průběžně komunikují a odhadují svou polohu protože obě letky brzy ztratí vizuál (mraky a výškový rozdíl). Pokud selže rádio nebo se z jakéhokoli důvodu letky příliš vzdálí od sebe, je na mapě brífingu nově vyznačen "Meeting point" , zde Helldivery počkají na pomalé avengery, které se pravděpodobně budou opožďovat.

Následuje lokalizace cíle, Helldivery mají stále vedoucí roli. Po navázání vizuálu by se měla torpedová letka po přiblížení k cíli držet více stranou flaku, jakmile dostane signál, že střemhlavci jdou na zteč, zahájí také okamžitě přiblížení, pravděpodobně ale může nastat i delší prodleva mezi útoky obou letek, v závislosti na momentálním postavení cíle. Helldivery padají dolů pokud možno společně, torpedovci útočí také v houfu, ne příliš těsně protože manévrují, přesný okamžik odhozu a míra rizika je na každém vlastním uvážení, není smyslem akce se trefit za každou cenu (v reálu většina minula) ale pokud možno se vrátit, úspěšný zásah jednoho je úspěchem i všech ostatních. Berte v úvahu, že přílišné přiblížení k Musaši je nebezpečný a taky tam dost klesá FPS. Torpédovci čelí vyššímu riziku zásahem flaku, po útoku se okamžitě stahují k "Meeting point" kde se zformují pro zpáteční let, stejně tak Helldivery.

Pevnina je v rukou nepřítele, vyhýbejte se obydleným oblastem a nelétejte příliš nízko, to platí hlavně pro cestu zpět.

Při návratu nad domácí lodě zase zakroužíme stejně tak jako po vzletu, velitel vydává povolení pro přistání jednotlivým hráčům a ti se postupně uvolní z kruhu a jdou přistát, komu se povede letoun nepoškodit, složí křídla a pojíždí směrem k přídi kde zaparkuje, poslední přistane velitel. Pozor, při prvním návratu se svaz otáčí o 180°, zatáčí nejprve k jihu a brzy poté k východu, jakmile loď zrovna začne točit přerušte přistání a počkejte dokud nesrovná směr (možná se ale zdržíme a lodě už pak poplují k východu)

Nezahlcujte zbytečně kanál, ten je volný hlavně pro velitele, který se musí soustředit na spoustu věcí po celý let.

Pokud příjdou i nějací stíhači, mají svobodu, pouze ať se drží při sobě a ještě lépe při nás (tohle není DF) Kdo bude sestřelen a nechce přijít o návratovou proceduru, může se narodit ve vzduchu nedaleko bojiště (letoun je bez munice).

V druhém letu se role prohodí, kanál i loď zůstává stejná, vymění se velitelé. Pokud potopíme Musaši už v prvním letu což není nepravděpodobný, je naším cílem Nagato, jako druhá největší loď.

Ve třetím letu, bude-li, už nepočítejme s pomalými avengery, po dohodě poletí zbytek hráčů s Helldivery či Hellcaty, třetí let se domluví na místě.

Informace pro hráče kteří neví jestli se zúčastní a hlásili se zde, je taková, že se u mě přihlásí v čase brífinku, ten začíná 20:30, protože budu dělat prezenčku a změny v obou letkách. Počítám s tím, že hráči budou v průběhu hry přicházet a odcházet, takže před každým letem rychle hráče přeskupím podle potřeby


První let:
Letka 1, Intrepid CV-11
Avenger (Torpedo)

saldy (vede let)
matilda (zastupuje)
tozzifan
turbo
nevo
doomer
colonel
otecko
vont
kolibrik

Letka 2, Bunker Hill CV-17
Helldiver (4x 500lb nebo 1x 1000lb)

erichos (vede let)
kukulo (zastupuje)
kerbi
citik
magot
bivoy
sajonez
ninos
[DBS]T}{OR
[DBS]El_Marta
[DBS]chicky (len prvy let)

Druhý let:
Letka 1, Intrepid CV-11
Helldiver (4x 500lb nebo 1x 1000lb)

matylda (vede let)
saldy (zastupuje)
tozzifan
turbo
nevo
doomer
colonel
otecko
vont
kolibrik
sidewinder

Letka 2, Bunker Hill CV-17
Avenger (Torpedo)

erichos (vede let)
kukulo (zastupuje)
kerbi
citik
magot
bivoy
sajonez
ninos
[DBS]T}{OR
[DBS]El_Marta

_________________
Be quick or be dead!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saldyho bitevní koutek
PříspěvekNapsal: úte zář 30, 2014 1:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 18, 2005 12:11 pm
Příspěvky: 1578
Bydliště: NDCA
Par foteciek z akcie:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

_________________
Be quick or be dead!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz