No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron

virtual
Právě je pát dub 19, 2024 6:01 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MJOY16
PříspěvekNapsal: pát říj 24, 2014 1:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 18, 2005 12:11 pm
Příspěvky: 1578
Bydliště: NDCA
Citace:
Hot_Dog napsal:

Zdar všem virtuálním pilotum.

Průzkum zájmu o MJOY16

Tak je to jednoduchý, jak název tématu napovídá:-) Po osmi letech se mi díky mé vlastní blbosti povedlo nechat v metru mojí asi 8 let starou plynovou páku + elektroniku pro pedály a spoustu dalšího založenou na MJOY16, který jsem si tehdy leptal (respektive frézoval na CNC) a osazoval v počtu jednoho kusu. (Né, že bych někomu přál něco špatného, ale ten kdo to v metru našel a nevrátil do ztrát a nálezů... Kor když je to 99,9% procentum obyvatel ČR k ničemu a 90% obyvatel ani nepřijde na to, co to je. No už se nebudu rozčilovat:-) Nicméně na základě toho jsem se konečně dostal k tomu, že mi stejně jeden MJOY16 nestačil a navrhl jsem si novou desku, tentokrát pro rychlejší výrobu ve firmě vyrábějící DPS a nechal si udělat 10ks. No a vzhledem k tomu, že těch desek můžu mít relativně kolik chci, když si to zaplatim a nechám vyrobit, a moje práce je hardware a firmware, tak sem schopnej je i osadit, naprogramovat a tím vytvořit plně funkční MJOY16, rozhodl jsem se, že by asi bylo pěkný podělit se o to i s ostatními:-) Respektive se alespoň zeptat, zda by o to nebyl zájem...

Takže zatim jen průzkum bez závazků a slibů:-) V průzkumu je toto:
Obrázek
Obrázek

Jedná se o kompletně osazené a naprogramované MJOY16 DPS včetně KEY MATRIX DPS pro snadné připojování tlačítek. Díky tomu stačí každé tlačítko připojit dvěma dráty a je hotovo. Desku/y jsem oproti původnímu návrhu navrhl oboustraně s využitím SMD součástek a zmenšil rozměry 55 x 122mm. V případě potřeby lze desku rozříznout na samostatný MJOY16 a samostatný KEY MATRIX. Hodí se pokud potřebujete například využívat jen osy a málo tlačítek, pak není KEY MATRIX třeba. Případně lze obě rozřízlé desky spojit např. konektorem s plochým kabelem, pokud by bylo potřeba někam dát desky nad sebe a 122mm bylo moc dlouhé (investice pár desítek korun do kabelu a konektorů + trocha pájení). Deska má na sobě popisky odpovídající dokumentaci MJOY16, takže snadno zjistíte, o které tlačítko či osu na desce se jedná. Desku jsem na rozdíl od původního návrhu vybavil obostranými kolíky, na které jde snadno zacvaknout dvoupinový černý konektor s kabelem, a tím mít možnost každé tlačítko připojit a odpojit zvlášť. Nicméně na přání by bylo možné osadit i tím 2x20 pinovým konektorem se zámkem z původního návrhu pro KEY MATRIX DPS.

Doba dodání by byla vcelku rychlá. Teď si budu dva, tři týdny hrát s deskama, abych otestoval, jestli neni někde problém, až bych si byl jistej, že nenabízím nějakej zmetek a byl by zájem tak by se mohl tento průzkum změnit na nabídku a když by si to objednalo třeba deset lidí, tak řekněme, že plus mínus do měsíce od objednávky byste to mohli mít v pohodě doma. Mohl bych pak poslat třeba video s důkazem funkčnosti kdyby byl zájem, abyste nekupovali zajíce v pytli.

Teď to nejmíň příjemný, cena. Aby to pokrylo náklady na výrobu, součástky a mělo to pro mne cenu dělat to ve svém volném čase, tak by byla cena asi někde mezi 1000 - 1200Kč. Za tu cenu byste měli plně funkční MJOY16 desku s 8 osama a spoustou tlačítek, vše dle specifikace MJOY16, kterou si můžete najít sami. Cena dopravy dle ceníku České pošty, případně osobně v Praze či Rudné u Prahy.

Kdo by měl tedy případný zájem o takovýto MJOY16, případně jakékoliv dotazy, pište prosím směle do diskuze:-)

PS: Jinak upozorňuju, že moje práce je opravdu jenom nová DPS upravená pro MJOY16 od původního autora Mindaugas Milasauskas. Tím si nepřivlastňuji žádné zásluhy za naprosto jedinečný kus hardwaru, který vytvořil a děkuji mu za to co udělal nejen pro mne ale pro spoustu virtuálních pilotů.

_________________
Be quick or be dead!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJOY16
PříspěvekNapsal: ned čer 07, 2015 12:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob led 29, 2011 12:28 pm
Příspěvky: 108
Bydliště: Dobruška
...případně lze koupit i na http://virtualni-obchod.webnode.cz/

_________________
RCfree.eu - Diskusní fórum pro RC modeláře


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz