No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron

virtual
Právě je pon črc 01, 2024 10:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: virusy a další podobné sr.....
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2005 11:56 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob zář 24, 2005 10:47 am
Příspěvky: 1383
Bydliště: ValMez
Musím se vám přiznat co jsem provedl a jaké to mělo následky pro mé zdraví (zestárl jsem o deset let) a zdraví mého počítače (formát c). Já hlupák jsem odinstaloval nod 32 a dal si tam avasta. Při pokusu stáhnout crack pro fifu 06 jsem si zaviroval pc nějakýma blbostma co pořád otevíraly internetové stránky na dovolenou v egyptě. Nic mi nepomohlo, ani opětovná instalace nodu tak tedy formát c ale...ono to nešlo! Nakonec hadr putoval ke kámošovi, kde jako nesystémový šel formátovat. No pak nastalo moře instalování no a než jsem stáhnul aktualizace pro noda byl tam....win32/Padodor,win32/spy.quart.naf! a nějaká paní SMITFRAUD-C. A to byl vítr asi co pět minut restart! Vesralo se to ůplně všude i do paměti. Pět hodin vkuse jsem s nima bojoval až se mi podařilo stáhnout aktualizace pro noda a prográmek spybot. Nod našel a odmazal Padodora (též známý jako Berbew) ale po restartu byl zpátky a klonoval se a utilita přímo od Billa mi řekla že je pc čistý. Spybot našel paní SMITFRAUD ale to mrška uhnízdila v memory a šla smazat po restartu, ale to už tam byl zase zpátky sviňa Padodor. No zkusil jsem start v nouzovém režimu a světe div se žádný svévolný restart. Padodor už byl v kompu 30x Smitfraud 11x z toho 2x v paměti. Odmazal jsem to a pro jistotu to projel i ad-awarem (taky si našel svých 9 brouků) no a restart do normálu. Spybot si mazal z paměti Smitku když zase hláška s restartem pc do minuty (spybot to ale stihnul) při nabíhání jsem skočil opět do nouzáku. Padodor byl jen jednou a Smitka 2x, ale ne už v paměti. Vymazal jsem a vypl komp a šel se ožrat. To jediné se mi včera povedlo. Jak jsem tak chlastal tak mne napadlo, co takhle vypnout obnovu systému, všechno znovu projet vyčistit a restart. Tak jsem to ráno udělal a proto vám teď můžu psát o své hlouposti.
Ps: už 3 hodiny bez restartu :lol:

_________________
313_Paegas
Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2005 2:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 12, 2005 5:43 pm
Příspěvky: 1331
Tak nevím jestli Ti mám gratulovat nebo přát upřímnou soustrast. :D
Držím palce a doufám, že se večer ukážeš na HL.

_________________
Obrázek
Mě nemůžete vyděsit! Jsem zbabělec, mám strach pořád! A.Rimmer


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2005 3:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 26, 2005 7:03 pm
Příspěvky: 641
Bydliště: aus Bolatiz neben Troppau
no teda, já mám avasta v kombinaci se sygate firewalem a v poho...teda doufám, jisté je, že se mi neobjevují žádné restarty a podobné výstřelky

_________________
No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron RAF


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2005 4:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 26, 2005 12:13 pm
Příspěvky: 1599
Vypadá to, že virus je v tabulce Fat ... musíš to nabotovat z CDromky (nejlépe Win98 a spustit jen příkazový řádek s podporou CDROMky) Zde zadáš příkaz FDISK a smažeš celou partition tabulku a znovu ji vytvoříš... Pak při instalaci winu nebud pripojeny k Internetu... teprve az po instalaci antiviru a ADAware... Jinak držím palečky :wink:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2006 4:00 pm 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2005 7:40 pm
Příspěvky: 379
Bydliště: Pha/Rtdm
Mno, nekdy jsem opravdu rad ze jsem PC lama a do zadnej "vetsich akci" se zasadne nepoustim, zejmena do stahovani cehokoli a sdileni!!! K tomu vetsinou 5x tydne projedu kompletne pc vsim co mama ativir, anti spy apod. a musim rict ze za 10 let co s pc pracuju jak doma tak v praci (samo jako uzivatel) tak jsem NIKDY nemel problem s virem (jednou se spywarem).
Jinak drzim palce v resuscitaci tveho pc!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon led 02, 2006 10:02 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob zář 24, 2005 10:47 am
Příspěvky: 1383
Bydliště: ValMez
Zdá se, že jsem zvítězil nad viry. Momentálně mi odešel mikrofon na sluchátkách, ale to není až takový problém, za ty prachy.....59Kč si klidně koupím druhé :D

_________________
313_Paegas
Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2006 5:04 pm 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 25, 2005 6:27 pm
Příspěvky: 1136
no k tem virum, nevim co mas za OS, ale napr pri reinstalaci masiny s winXP ji v zadnem pripade (at mam sebelepsi firewall nebo antivir) nepripojuju do site dokud na ni neni posledni ServicePack... pak je sance ze se tam nic tak rychle nenasouka

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz