No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron

virtual
Právě je pát dub 19, 2024 10:46 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bitorrent vs DC++
PříspěvekNapsal: stř srp 10, 2005 7:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 26, 2005 7:03 pm
Příspěvky: 641
Bydliště: aus Bolatiz neben Troppau
tohle mě začlo zajímat...

vím, že na DC++ musím nasdílet nějaký soubory, ať mě to pak pustí na určité HUBy, na torrentu prej ne, jen si stáhnu klienta a jedu....je to tak?

mohu znát názory uřivatelů na tyto dva "způsoby" shánění dat ? Smile

rychlost, bezpečnost, pohodlí, množství dostupných dat....díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv srp 11, 2005 7:24 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 26, 2005 12:13 pm
Příspěvky: 1599
Tááákže: :D

Strong DC++ a další.... Každý hub, ke kterému se chceš přihlásit požaduje buď žádné sdílení dat, nebo nějaké množství (standart je kolem 20 GB). Zde se připojíš a čekáš, až se dostaneš na řadu, potom stahuješ takovou rychlostí, kolik ti dá stahovat klient. Klientů může být víc, ale je to vyjímka... Takže obvykle např. hru na 2 CD stahuješ kolem 3 dnů.Samozřejmě, pokud je rychlý kliet tak i dříve. Stačí se připojit a stahuje to automaticky, pokud se klient odpojí, snaží se to navázat na někoho jiného...

Azureus a další.... Sdílení dat tu není žádné (ale máš možnost dát nějaké data sdílet ) a můžeš stahovat od spousty uživatelů najednou (řádově 30+)... Tenhle typ stahování taktéž podporuje navázání dat a hru na 2 CD je zde možnost stáhnout během 1 dne...

U Strongu a podobných se data hledají příkazem HLEDEJ v programu. Ten projede data všech uživatelů a zobrazí výsledky hledání. Z výsledků je pak možno okamžitě zadat stahování poklepem na název souboru/složky.

U Azureuse a podobných jde o jiný systém. Na internetových stránkách jsou seznamy dat (hry, hudba, programy, xxx...), kdy každé určité data mají svoji "hlavičku". s příponou *.torrent .Na té určité internetové stránce je přímo vyhledávání podle klíčového slova a když je nalezeno, zobrazí seznam torrentu (miniaturní data obsahující informace o adrese připojení, velikosti souboru a další), které si musíš stáhnout do PC a pak spustit. Po spuštění se automaticky spustí i program Azureus/jiný, který je asociován k příponě *.torrent. Ten pak začne samotné stahování.

Seznam internetových adres s torrenty:
Je jich samozřejmě spousta, ale zde jen malý výcuc :D
http://www.newtorrents.info/index.php?show=1&all=games
http://www.torrentreactor.net/categ.php?id=3
http://isohunt.com/
http://www.warforum.biz/

Pokuď je zde nějaká neřesnost, neřkuli chyba :shock: tak prosím o opravu.... :twisted:

(Už sem se naučil odkazy HEHE :lol: )

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv srp 11, 2005 7:45 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 26, 2005 7:03 pm
Příspěvky: 641
Bydliště: aus Bolatiz neben Troppau
dík....odkazy se určitě budou hodit, tyhle jsem neznal

šel jsem do torrentu - klienta mám bitspirit, pro DC++ totiž nemám po nedávném kolapsu HDD co nasdílet

další odkazy:

http://www.torrentvalley.com
http://www.torrentspy.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned říj 29, 2006 2:35 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 27, 2006 11:48 pm
Příspěvky: 1385
Strong DC stahuje od nekolika lidi najednou, jejichz pocet si muzes nastavit. Avsak musis zachovat pomer otevrenych slotu od sebe a k tobe 1:1. Cili pokud chces stahovat treba od 5ti lidi naraz, musis nechat stahovat 5 lidi od tebe.
Mimochodem DVD se da stahnout pres noc cca 6-8 hodin. Musis jen chytit zdroje s dobrym uploadem.
Strong DC si pamatuje kde prestal tahat data, takze priste nemusis sosat celej soubor od zacatku, sosa rovnou tam kde prestal.

Vyhoda je, ze v podstate muzes pocitat s max. uploadem od cloveka od kteryho sosas, samozrejme pokud vas stahuje od nej vice, rychlosti se deli. Pokud by omezoval svoji rychlost a tim zpomaloval zamerne lidi od nej sosajici, tak by dostal permanent ban. Takze vetsinou te nikdo nespomaluje ani neodpojuje.
Dostupnost dat? Zatim jsem nasel vzdy to co jsem hledal. :)
Nemusis jej kontrolovat, vali sam, automaticky vyhledava dalsi zdroje, automaticky se pripojuje ke zdrojum. Tvoje fce je podstate jenom ve vyhledavani souboru ktere chces stahnout a jakmile das stahovat, tak uz se nemusis o nic starat.

Nevyhoda je, ze te muze odpojit kdykoliv kdy se mu zlibi. Cili i nejakych 0,2% do konce stahovani coz se ted posledni dobou bezne stava :evil: Dalsi vidim v tom, ze musis neco nasdilet a frontu kdy musis pockat az se uvolni sloty.

_________________
Na životě miluju zejména tu rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný :lol:

RY-C
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned říj 29, 2006 8:15 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 26, 2005 12:13 pm
Příspěvky: 1599
Torrent je to samé jak DC, akorát nic nesdílíš, jelikož to co stahuješ, to zároveň i odesíláš ... Navazování dat je tam také a zdá se mi rychlejší - teď tahám 7 GB hru a mám budu ji mít za 5 hodin ... což teď je asi za 33 minut. DC se mi zdá pomalejší, protože je tam méně lidí co sdílí stejnou věc , u torrentů je to nekolikanásobek + u DC ti každý nedá plnou rychlost, což u torrentu víceméně odpadá, protože je tam spousta klientů a ti se rychlostně sčítají (to samé u DC, ale s mnohem méně klientů)... Kdysi sem tahal přes DC a 1 CD sem měl asi za den, teď tahám přes torrenty a 1 CD mám za 30 minut ...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned říj 29, 2006 10:27 am 
Offline

Registrován: pát říj 06, 2006 10:07 am
Příspěvky: 149
pouzivam torrenty, ale rekl bych DC je unas popularnejsi, proto ceske veci sezenes snaze na DC, u zahranicnich to je jedno.

_________________
1st czech lions (WB, TW)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned říj 29, 2006 12:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 26, 2005 12:13 pm
Příspěvky: 1599
tak tak ...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned říj 29, 2006 5:21 pm 
Offline

Registrován: ned lis 27, 2005 11:17 am
Příspěvky: 827
používám torrent...... 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bitorrent vs DC++
PříspěvekNapsal: sob říj 25, 2008 4:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 27, 2006 11:48 pm
Příspěvky: 1385
CHlapy průser jak vrata.

UPC zrejme zaclo blokovat torrenty, rapidshary, DC.
Od minuleho tydne mi nic z toho nefunguje. :evil:

_________________
Na životě miluju zejména tu rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný :lol:

RY-C
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz