No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron

virtual
Právě je pát dub 19, 2024 5:41 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 145 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát říj 12, 2007 3:25 pm 
Offline

Registrován: pát říj 06, 2006 10:07 am
Příspěvky: 149
Kód:
zvrácená ideologie tak tohle miluju to se dá aplikovat na každou ideologii


do jiste miry ano, ale to necini tu bolsevickou (zamerne nepisi komunistickou, protoze ta ve sve ciste podobe vypada krasne, i kdyz je utopisticka, jak nam ostatne praxe ukazala), nijak mene zvracenou...

Citace:
dejú a robia sa tu ešte horšie veci ako za socializmu, len dnes sú " legálne" , s láskavým súhlasom verejnosti.


mozna ano, mozna ne. Pokud vim, tak zadny demokraticky stat v 20. stoleti nenechal zamerne pomrit hlady nekolik milionu svych obyvatel. A treba pro me, je to se "souhlasem lidu" docela podstatne ...

Citace:
smutné, ale toto demokratický "antikomunisti" považujú za normálne a nepochopia ako sa ned tým môže niekto pozastavovať.


ja to za normalni nepovazuju a uprimne nemyslim si, ze znam nekoho kdo by to za normalni povazoval. Valka v Iraku byl pruser, uz od zacatku jsem byl proti. Ale obavam se, ze ted kdyz uz tam USA jsou, tak tam budou muset jeste nejakou dobu zustat, protoze jinak by se vse pravdepodobne propadlo do jeste vetsiho chaosu a je tam i riziko pomerne rozsahleho regionalniho konfliktu.

_________________
1st czech lions (WB, TW)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob říj 13, 2007 10:50 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 25, 2007 7:37 pm
Příspěvky: 497
Každopádně, je to síla. Je jasné, že Irák nebyl obsazen z důvodu prosadit demokracii a zvrhnout diktátorství nějakých bláznů. Důvod je a bude ropa!
Je tomu už rok, co jsem viděl americký film Fahrenheit 9/11, který byl zakázán v některých státech USA o tom, jak saudové točí s američany a jsou majitelé akcií amerických zbrojovek, které využili války v Iráku. Další zajimavá věc byla, že po 11. 9. kdy byl teroristy spáchán ohavný čin v New Yorku, byli zakázané celý nastávající týden dopravní lety z USA, ale saudové měli zvláštní privilégie a mohli cestovat tam a zpět. Dále tento film pojednával o tom, že Bushova rodina v 80. letech velmi obchodovala s velkou rodinou usama s fousama a taky s povstalci v Afganistánu. Těchto velkých záhad bylo ve filmu více. Sám bych měl zájem ho shlédnout znovu.
http://fdb.cz/filmy/38709-fahrenheit-9-11.html

_________________
313_Husita
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob říj 13, 2007 3:41 pm 
Offline

Registrován: pát říj 06, 2006 10:07 am
Příspěvky: 149
jen malou poznamku: filmy Michaela Moora, nejsou zrovna verohodnym zdrojem pro ziskavani faktu a relevantnich informaci. On je taky docela schopny manipulator a fakta, ruzne vypovedi a rozhovory taky pouziva tak jak se mu hodi, ale jak se rika, na kazdem sprochu pravdy trochu ;)

_________________
1st czech lions (WB, TW)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob říj 13, 2007 6:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 18, 2005 12:11 pm
Příspěvky: 1578
Bydliště: NDCA
Hawku, to mi chces ako povedat, ze ten zoznam letov bol podvrh?
Alebo to, ze nakrucal pred saudskou ambasadou a zacala ho policia riesit to bolo cele natocene s profesionalnymi hercami v nejakom studiu? :D

Podla mna teda M. Moore nie je ziadny manipulator. V ziadnom z jeho dokumentov nezaujima stanovisko k danej teme, nepredpoklada fiktivne scenare. Vsetko su to len kopy faktov (ktore si povecsine "sam" dokaze zohnat) a nezodpovedanych otazok, ktore on spaja do trochu zrozumitelneho celku.
Tomu ja hovorim skutocna publicistika.

_________________
Be quick or be dead!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob říj 13, 2007 8:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 05, 2005 4:45 pm
Příspěvky: 1257
hawk píše:
jen malou poznamku: filmy Michaela Moora, nejsou zrovna verohodnym zdrojem pro ziskavani faktu a relevantnich informaci. On je taky docela schopny manipulator a fakta, ruzne vypovedi a rozhovory taky pouziva tak jak se mu hodi, ale jak se rika, na kazdem sprochu pravdy trochu ;)


hawk ty máš bud veľmi málo rokov alebo si jebnutý na hlavu !!!

_________________
Mária bohová... Prišla som z RUSKA a som tu na ROMBARDII už asi dlho, lebo Ffajtlovi jebe ale má admin práva, tak to stále zakrýva PS: Pán malomocný..... ROFL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob říj 13, 2007 8:29 pm 
Offline

Registrován: pát říj 06, 2006 10:07 am
Příspěvky: 149
ja nevim, napiste mi, jestli tu budu porad slychavat, ze jsem debil, kreten, curak, padly na hlavu, nebo proste jen mlady zobak, nebo se budeme normalne bavit. Jinak na to tu seru (coz vas asi strasne trapi, co? ;) ).

k moorovi

Citace:
Je, jak sám říká, autorem komentáře, je to člověk, který je neustále rozhněvaný.


komentar je , pokud se nepletu, vzdy nejakym zpusobem zamereny a nebyva nestrany, ale vyjadruje osobni dojmy autora...

Citace:
NÁZORY v tom filmu jsou moje, a každý má samozřejmě právo s nimi nesouhlasit.


teda jak se zda Nevo, tvuj nazor je, ze Moore nezastava zadne stanovisko, no on na to ma asi jiny nazor ;)

Citace:
Požadujeme toto:

1. Stáhněte vojska teď. Ne za půl roku. TEĎ. Přestaňte hledat způsob jak vyhrát. Nemůžeme vyhrát. Prohráli jsme. Někdy člověk prohraje. Teď se to stalo. Buďte odvážní a přiznejte to.


jiste, nechejme Irak na pospas, kdyz jsme to tam posrali...
To je pro ukazku, ze ne vsechy jeho nazory museji byt super a musi mit ve vsem pravdu a taky na ukazku jeho jiste zaujatosti, on chce totalni porazku Bushovi administrativy a to za kazdou cenu beu ohledu na nasledky, ale jestli i vy povazuje stahnout se ted hned z Iraku za nejlepsi reseni, tak sorry ;)

konecne jsem nasel neco vystizneho: http://www.blisty.cz/art/18722.html

Ja proti Moorovi nic nemam, jen nespolknu vsechno co mi da na talir a v mnohem ma jiste pravdu, ale povazovat ho za nezaujateho novinare?

_________________
1st czech lions (WB, TW)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned říj 14, 2007 7:18 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 13, 2006 1:14 pm
Příspěvky: 858
A skade to mas ze je zaujaty. Bol si s nim niekde na pivku a dabta. Ako tazke je pre CIA a Americku vladu zdiskreditovat jedneho cloveka ? :roll:
A vobec tu nejde o to aky je Moor clovek, ale ukazal celemu svetu aj tym najivnym amikom ze tu nico nehra.

_________________
No. 313 (Czechoslovak) Fighter Squadron RAF
RY-X / Yellow Three
ObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned říj 14, 2007 10:19 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 25, 2007 7:37 pm
Příspěvky: 497
Víš Hawku, britské listy mě moc nepřesvědčili. Přečetl jsem si to, ale když někdo napíše: My přece víme, že Moore je čuně. NO, tak nevím. Chybí jim proti němu argumenty.
Líbí se mi, co jsi napsal na můj poslední příspěvek. Ale jak se říká, na každém šprochu pravdy trochu.
Je to velká a záhadná politika a je moc těžké se dobrat pravdy, ale promiň mi můj názor na podobné názory jaké máš ty, ale podlehl jsi také novodobé propagandě některých mocipánů a novinářů. Já to samozřejmě akceptuji a jsem rád, že nějakým způsobem si můžeme svobodně popísat.
Lidstvo by mělo řešit úplně jiné věci, než války a výrobu nových zbraní. Vím, jsem naivní a snílek a už teď si v duchu protiřečím, ale ta představa, že by velké mocnosti, měli soustředit na dobívání příkladně Marsu, než proti sobě vymýšlet různé superhyper zbraně mě přesvědčuje v lepší budoucnost.

Zatím co toto je zajimavé a stojí za přečtení.
http://www.blisty.cz/2004/8/13/art19306.html

_________________
313_Husita
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned říj 14, 2007 12:35 pm 
Offline

Registrován: pát říj 06, 2006 10:07 am
Příspěvky: 149
Citace:
A skade to mas ze je zaujaty. Bol si s nim niekde na pivku a dabta. Ako tazke je pre CIA a Americku vladu zdiskreditovat jedneho cloveka ?


vzdyt on to o sobe sam tvrdi, tvrdi to o nem jeho kolegove novinari, tvrdi to o nem lide, s kterym natacel a tvrdi to o nem i ta prolahana vlada USA, tak nevim, jestli i pres tohle vsechno si o nem nemam myslet, zej e zaujaty. A aby bylo jasno, tak to ze je nekdo zaujaty, jeste nemusime chapat jako nejakou velkou chybu, ale zaroven potom nemuzeme nekriticky prijimat vse co tento clovek rika.

Ze tu neco nehraje doslo spouste lidem i bez Moora a doslo to i me, driv nez jsem vubec o nejakem Moorovi slysel...

to husita: ja myslim, ze ten clanek neni nijak zvlast negativni. To s tim cunetem neni mysleno tak, ze ja autor si myslim, ze moore je cune, on tim chtel naznacit, ze nejaky jeho skandal by mu vubec neublizil, kazdy by rekl jen "no a co, to je proste on". Ze tu nejde o nej, ale o jeho filmy. Tohle jse samozrejme IMHO ;) .

Rikas, ze jsem podlehl propagande, ale kde jsem napsal nejaky konkretni nazor, ktery by te v tom utvrdil? Napsal jsem, ze Moor je zaujaty, coz o sobe tvrdi i on sam a napsal jsem, ze si nemyslim, ze by bylo zpravne stahnout se ted z Iraku pokud je tvuj nazor na tuto vec jiny, tak mi ho prosim rekni a pkus se mi to nejak vysvetli a ne jen "nj, ty jsi podlehl propagande", ktera mimochodme zrovna co se setrvani vojs v Iraku zrovna silna neni.
Vzdyt oficialni zdroje taky pouzivaji fakta, kde beres jistotu, ze jejich fakta jsou spatna a mooreova dobra? Rikas, ze jsem podlehl propagande pri tom ty sam naprosto nekriticky prijimas Mooreuv film, copak to nemuze byt taky propaganda? Copak je propagnda jen domenou velkych super velmoci?
Nelibi se mi, ze si me zaskatulkovavate do skatulky nejakeho hlupaka, ktery proste jen naletel USA aniz by jste znali aspon petinu mych nazoru. Prijde te mi ponekud zslepeni. Coz je mimochodem jeden z duvodu proc jsem momentalne proti referendu o radaru (i kdyz drive jsem byl pro), protoze by to byla obycejna fraska o tom, jestli tu je vic zarytych amerikanofilu ci anti-amerikanofilu, skutecne nad problemem by se zamyslelo tak 10% lidi z toho 9% lidi by k volbam neslo.
Vize o spolupraci velmoci je krasna a taky by se mi libila, bohuzel to je utopie...

edit: ano, ten clanek od Jana Čulíka je dobrý a do jisté míry slouží jako obhajoba Mooreova filmu, ale ja furt nevim co ten film prinasi tak uzasneho?
Citace:
je to film, který vznáší vážné otázky. Především tu o tom, kdy je možno vést válku.

na tuhle otazku neexistuje uniiverzalni odpoved, ja souhlasim s Moorem v tom, kdy je podle nej mozno vest valku, ale co jako? Tohle si z toho fimlu odnese strasne malo lidi, lide nejsou zvykli premyslet, jsou zvykli na kratke a sokujici zpravy, odensou si Iracke decka na houpackach, razii v dome atp. tedy udalosti vytrhnute z kontextu, ktere si spoji do nejakeho jineho, kam tyto udalosti vubec nemusi patrit.
A proc by ropari se Saudske Arabie nemohli nekoho podporovat? Vzdyt Saudska Arabie je "nas" spojenec... navic cely americky volebni a politicky system je na podpore soukromych subjektu zalozen, zapomente na to, ze se nejaky american stane kongresmenem, senatorem nebo ja nevim cim pro sve krasne oci. Ale na debatu o Americkem volebnim politickem systemu tu neni misto. Jen jsem tim chtel rict, ze v USA je naprosto bezne, ze soukrome subjekty podporuji politiky behem jejich kampane a proto nevim proc by to melo byt naraz u Bushe neco spatneho. Jiste muze nas napadnout, ze Saudove ho podporovali, aby on pak na jejich prani rozpoutal valku, ze ktere oni budou nejakym zpusbem tezit, ale to uz mi pride ponekud hodne pritazene za vlasy.
Nastesti zijeme ve svobodne zemi a kazdy si muze sve nazory sirit jak chce.

_________________
1st czech lions (WB, TW)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned říj 14, 2007 6:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 18, 2005 12:11 pm
Příspěvky: 1578
Bydliště: NDCA
Ja sa s tebou Hawku nechcem hadat, na to pises moc dlhe prispevky a na to nemam silu. :D

Ale nabuduce pri citacii mozes pouzit kludne jazyk v ktorom tie vyroky odzneli. Anglictinu ovladame.

A samozrejme je rozdiel v tom, ked niekomu nieco dojde, alebo ze niekto nieco tusi a v tom, ze niekto ma aspon nejake dokazy.

Zakoncil bych to skorej takto: Nastastie zijeme v slobodnom svete a kazdy si moze robit co chce.

_________________
Be quick or be dead!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon říj 15, 2007 5:22 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob črc 22, 2006 8:23 am
Příspěvky: 2386
313_Nevo píše:
Ja sa s tebou Hawku nechcem hadat, na to pises moc dlhe prispevky a na to nemam silu. :D

Ale nabuduce pri citacii mozes pouzit kludne jazyk v ktorom tie vyroky odzneli. Anglictinu ovladame.

A samozrejme je rozdiel v tom, ked niekomu nieco dojde, alebo ze niekto nieco tusi a v tom, ze niekto ma aspon nejake dokazy.

Zakoncil bych to skorej takto: Nastastie zijeme v slobodnom svete a kazdy si moze robit co chce.


takže i já 8) :?:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon říj 15, 2007 12:51 pm 
Offline

Registrován: pát říj 06, 2006 10:07 am
Příspěvky: 149
to bych je musel do te anglictiny napred prelozit, pouzil jsem sekundarni zdroj, kde to bylo uz prelozene, doufam ze to neva ;)

Jen bych jeste dodal, ze dukazy jsou ruzneho druhu, prime, neprime ci primo spekulativni ...
Moorovi flimy mely/maji takovy uspech, protoze sokuji a vyvolavaji emoce, Moore je sakra dobry reziser ...

_________________
1st czech lions (WB, TW)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon říj 15, 2007 3:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 05, 2005 4:45 pm
Příspěvky: 1257
hawk píše:
Jen bych jeste dodal, ze dukazy jsou ruzneho druhu, prime, neprime ci primo spekulativni ...
Moorovi flimy mely/maji takovy uspech, protoze sokuji a vyvolavaji emoce, Moore je sakra dobry reziser ...


a nemohlo by to byť aj tak, že odkrýva kúsok pravdy ???

ved vieme že 100x opakované klamstvo ssa stáva pravdou :lol:

_________________
Mária bohová... Prišla som z RUSKA a som tu na ROMBARDII už asi dlho, lebo Ffajtlovi jebe ale má admin práva, tak to stále zakrýva PS: Pán malomocný..... ROFL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte říj 16, 2007 5:56 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob črc 22, 2006 8:23 am
Příspěvky: 2386
pár návrhů, dotazů, poznatků pro další flame

nic od můry jsem neviděl,
ale z jiných zdrojů

proč nebyl usáma zatčen, když pár týdnu před útokem na dvojčata
byl prokazatelně operován v americké vojenské nemocnici
a dokonce tam zaním byli na návštěvě velviyslanci a přidělenci CIA
a už tehdy byl oficiálně jednou z nejhledanějších osob :?:
že by platilo jednou v CIA vždycky v CIA

proč vůbec ty dvojčata spadli když podle jejich architekta
byla konstruována na náraz plně naložené B17 :?:

proč zástupci židovských firem dostali ten den volno
nebo byli promtně ten den posláni domů :?:

proč v afgánistánu po obsazení USA stoupla produkce opia o 100% :?:

proč sponzor křovákovy volební kampaně (dejme tomu bezpečnostní agentůra) nyní dostává v iráku miliardové zakázky :?:

všechny tyto proč proběhli dokonce i našimi medii
odpovědi na ně neznám, ale rád bych
takových dalších proč můžu vyjmenovávat do nekonečna,
ale už se mě nechtěj datlovat

takže na závěr slova nynějšího amerického prezidenta pronešená na tiskové konferenci (možná je neuvedu přesně, ale budu se snažit
pamět už mě holt neslouží tak jak kdysi)

takže Jirka:
Bůh mě nařídil abych zaútočil na Afganistán
Bůh mě nařídil abych zaútočil na Irák
Bůh mě nařídil abych zaútočil ... (dál už si to nepamatuji)

a co na to 123:
máme se na co těšit chlapci
doufám že se Hugo neurazí, ale zás nějakej
křestanskej magor
takže připravit vzor 58
naleštit kanady
za Jirku
za USA
za Boha
za radar
za ........

hrrrrrrr na ně
do prdele

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte říj 16, 2007 6:02 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob črc 22, 2006 8:23 am
Příspěvky: 2386
a jsem zvjedaj jak se zachovám
v případě válečného konfliktu

zda o mě někdo založí následně vlákno poslední mohykán
a nějakej blb tam bude rádoby chytře do mě rejpat
děkuji nechci
at už padnu na straně dobra a lásky - to sou ty co vyhrajou
nebo na straně tmy a zla - to sou ty co skončej druhý

já osobně asi přežiju něco si nakradu a šupky hupky do Argentýny
ale pšššššššššššššššššššt

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 145 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz