No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron

virtual
Právě je pát dub 19, 2024 6:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výkon motoru
PříspěvekNapsal: čtv pro 29, 2005 8:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 12, 2005 5:43 pm
Příspěvky: 1331
Chtěl bych se zeptat našich techniků a znalců, proč se sníží výkon motoru použitím dvou protiběžných vrtulí oproti jedné?
Citace z Bojové legendy: Letouny jsou identické s normálním Spitfirem 21 s výjimkou mechanismu protiběžných vrtulí, čímž došlo ke snížení max. výkonu motoru o přibližně 135 koní, ....
Jak se vlastně měří výkon leteckého motoru?

_________________
Obrázek
Mě nemůžete vyděsit! Jsem zbabělec, mám strach pořád! A.Rimmer


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv pro 29, 2005 8:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 26, 2005 7:03 pm
Příspěvky: 641
Bydliště: aus Bolatiz neben Troppau
čistě teoreticky...možná kvůli silám v převodech a kvůli váze druhé vrtule - i když 135 koní je dost

_________________
No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron RAF


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv pro 29, 2005 9:53 pm 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2005 7:40 pm
Příspěvky: 379
Bydliště: Pha/Rtdm
citace:"nekolik spitfiru Mk.21 bylo vybaveno motory griffon 85 s protibeznymi vrtulemi, jeden z nich byl po skonceni valky v evrope testovan piloty v Tangmentu. Hlaseni z techto zkousek bylo primo nadsene a zduraznovalo narust stability, jistejsi zamerovani a skutecnost, ze pri zmenach otacek motoru nebylo treba letoun dovyvazovat. naproti tomu protibezne vrtule jeste nebyly pripraveny k praktickemu pouziti. caste zavady lozisek zadni vrtule zpusobovaly jeji asynchronni chod coz zpusobovalo pokles rychlosti. (pri max. vykonu az o 190km/h)"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv pro 29, 2005 10:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 26, 2005 8:54 am
Příspěvky: 116
Bydliště: Praha 5
Veci se maji tak, ze dve protibezne vrtule kompenzuji gyroskopicky moment motoru tzn. ze obe vrtule se toci proti sobe a tim dochazi k vyruseni momentovych sil, tzn, jak pise Ikar masina se bude chovat mnohem stabilneji. A k te ztrate vykonu je to asi tak, samozrejme ze tocis mnohem vetsi hmotnost... ale vic se mi zatim nechce psat. Kdyby si chtel, tak mam doma skripta "Letadlove pohonne jednotky" rad Ti je pripadne zapujcim :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2005 2:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 12, 2005 5:43 pm
Příspěvky: 1331
Díky pánové za odpovědi! Je mi jasné, že protiběžné vrtule mají při vysokých kroutících momentech některé lepší vlastnosti oproti vrtuli klasické - nevybočují, lepší ovladatelnost, stabilita ...
Mě spíš udivilo, proč píšou, že se snížil výkon "motoru" a konkrétně v počtech koní. Beru, že se sníží např. rychlost a jiné výkonové charakteristiky "letounu", ale motoru? (u těchto zkoušek byly ty vrtule menšího průměru než klasické)
Ptal jsem se hlavně z toho důvodu, že v popisech letadel je udáván nějaký údaj výkonu motoru a tak mě zajímalo jestli je to v závislosti na druhu vrtule nebo bez. Asi se ptám na blbosti, ale mě někdy zajímají takové ptákoviny... :D

Pro McMartyho: Díky za nabídku, docela mě to zajímá, ale jak znám sebe a "záživnost" skript, tak bych se tím prokousával víc než rok a pak bych měl výčitky svědomí, že někomu něco dlužím. :lol:

_________________
Obrázek
Mě nemůžete vyděsit! Jsem zbabělec, mám strach pořád! A.Rimmer


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz