No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron

virtual
Právě je pát dub 19, 2024 3:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 195 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned říj 28, 2007 8:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 27, 2006 11:48 pm
Příspěvky: 1385
Jo lisi se.

Jak kluci rikaji, VIII byla kontrukcne "vylepsena". IX byla na rychlo lepena s petek, se silnejsim motorem a s tim spojenou zmenou chladicu a dalsi drobne upravy.

_________________
Na životě miluju zejména tu rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný :lol:

RY-C
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 26, 2008 1:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv črc 13, 2006 9:00 pm
Příspěvky: 1304
http://images.google.com/imgres?imgurl= ... l%26sa%3DN

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 27, 2008 6:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 05, 2005 4:45 pm
Příspěvky: 1257
313_Heco píše:
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.strijdbewijs.nl/birds/spitfire/geheim/NG28.jpg&imgrefurl=http://www.strijdbewijs.nl/birds/spitfire/geheim/spitproject.htm&h=392&w=500&sz=19&hl=fr&start=556&sig2=VM4PEMrwhOmkdisimgKUuw&um=1&tbnid=a4XtWV2w5kc8KM:&tbnh=102&tbnw=130&ei=DROLSM3nCova1gbm7ITeDw&prev=/images%3Fq%3DP-82%2BTwin%2BMustang%26start%3D546%26ndsp%3D21%26um%3D1%26hl%3Dfr%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:fr:official%26sa%3DN



a kua tak toto je brutal ! :) ešte tak tej hatlanine rozumieť :roll:

_________________
Mária bohová... Prišla som z RUSKA a som tu na ROMBARDII už asi dlho, lebo Ffajtlovi jebe ale má admin práva, tak to stále zakrýva PS: Pán malomocný..... ROFL


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 27, 2008 9:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 12, 2005 5:43 pm
Příspěvky: 1331
:D
Někdo hrál ve photoshopu. Ale fantazii má, to se musí uznat. :D

_________________
Obrázek
Mě nemůžete vyděsit! Jsem zbabělec, mám strach pořád! A.Rimmer


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 23, 2011 12:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 27, 2006 11:48 pm
Příspěvky: 1385
Tak, napíšu to sem.
S novým patchem se nám rozšířila nabídka výběru Spitfirů. Na SVK jsem si trochu pokecal s Robem s Letky13 a ten mi tam hodil informace o Spitech 5b a verzich.

Spitfire F Vb early, 1941: prve Vkove Spity, Merlin 45, 12 lbs, negativne Gcka

Spitfire F Vb, 1941: to iste ale so Schilling Orifice (SO)

Spitfire F Vb, 1942: tiez Merlin 45 ale 16lbs Boost, (SO).

Spitfire F Vb CW, 1943: ako 1942 ale useknute konce kridel

Spitfire LF Vb, 1942: Merlin 45M, 18lbs. Boost, (SO)

Spitfire LF Vb CW, 1943: ako 1942 ale useknute konce kridel

Spitfire F Vb Merlin46, 1942: Merlin 46 16lbs boost (SO)

Spitfire F Vc(2)tr, early 1942: Merlin 45, 12lbs, Vokes filter

Spitfire F Vc(2)tr, 1942: Merlin 16, 16lbs, Vokes (SO)

Spitfire F Vc(4)tr, early 1942: Merlin 45, 12lbs, Vokes filter, 4 Hispana

Ohledně SO = Schilling's Orifice - zajisté všichni víme o co jde, ale přiznám se, že jsem neznal dopady tohoto zařízení na možnosti pilotáže. Věděl jsem jenom, že piloti měli časově omezený "let na zádech" než došlo k zastavení motoru. Proto mi nebrala hlava, když jsem zkoušel potlačit, jak to že mi ihned vynechává motor (téměř totožně jako u Hurricanu MkI při stejné rychlosti i výšce), a to i tehdy, když má být Merlin vybaven SO.
Tak a tady je řešení, které jsem do teď neznal! SO je funkční pouze tehdy, když máte plyn na plný výkon! Tzn. 110% + Boost, jedině tehdy SO zabrání ztrátě výkonu = pokuckávání. Zřejmě to tak bylo i v reálu, to nemám podložené, ale mám pocit, že to tak nějak odpovídá ralitě. Ono sice dojde i tak při potlačení k jistému poklesu otáček, ale to pouze v počáteční fázi potlačení, na zhruba ani né vteřinu, SO totiž neodstranil nedostatky karburátoru dokonale a nějaké to omezení tam prostě bylo vždy, než přišel Merlin 61. Takže super, snad to tady někomu pomůže ;o)

Enjoy!!!

_________________
Na životě miluju zejména tu rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný :lol:

RY-C
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 23, 2011 6:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 12, 2005 5:43 pm
Příspěvky: 1331
Ano, ke ztrátě výkonu docházelo i s Schilling Orifice, ale k jakému? Těžko to někdo zkoušel, že. Zřejmě není pro mně jistě. S pocitama nemůžeš vylézt na veřejnost. :D To samé můžem řict o úplném zastavení motoru u předchozích verzí motoru a ruských mašinách. Všude píší o vynechávání a ztrátě výkonu. Ono taky proud vzduchu neustále roztáčí vrtuli, takže by měl bez problému hned pracovat, i když na plný výkon až po určité době. A SO by měl právě zamezit pokuckávání v počátku manévru s negativním G.
Beru to jako hru a naučím se lítat i s SO nebo tím nesmyslným brutálním trimováním. Nikdo mně nepřesvědčí o tom, že konstruktéři Spitu byli takoví trotli, že ovládací a nosné plochy udělali tak, že musíš za normálního režimu dát půl trimu těžký na hlavu. :roll: Jen mě štve, že patch za patchem je to pro červené horší a vylepšení žádná. Akorát to tu hru otráví. Takže já nadšený nejsem. Realitu u PC nezažiješ. :wink:
Jo, jen tak mimochodem, už snížili výkony u Dory z 44? :wink:

_________________
Obrázek
Mě nemůžete vyděsit! Jsem zbabělec, mám strach pořád! A.Rimmer


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 23, 2011 9:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 26, 2006 9:04 pm
Příspěvky: 1616
ještě ne ale můžeš se zapojit do debaty na SVK, je tam docela prdel, dost se do nich obul Tempík :D
Edit ale lesnik psal něco jako že pracují na Bf. ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 24, 2011 3:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 27, 2006 11:48 pm
Příspěvky: 1385
Santy no ja nevim. Myslím že to testovaní SO bylo docela dost podrobne (v realu). A podle toho co jsem videl na SVK tak hosi od DT vetsinou kontaktuji lidi, kteri maji vice nez nadprumerne znalosti daneho typu, melo by tam byt i par lidi kteri konstrukcim a aerodynamice docela rozumi... Dle meho nazoru to skutecne asi nestrili jen tak od boku a maji docela dost materialu kolem problematiky. Minimalne jsem presvedceny ze kolem Spitfiru nashromazdili vice nez dost podrobnych materialu, nez jej upravili do takove podoby jakou ted mame.
Co se tyce chovani Spita, to se dle meho docela podoba tomu co popisuje J. Quill (sefpilot Supermarinu), citliva vyskovka, slabsi na kridelkach. Jak prijdu domu tak se podivam do te casti, kde rozebira (ne)stabilitu Spitfiru v osach, myslim, ze tam neco takoveho bylo a uvidim, preci jen jsem tu knizku precetl tak pred rokem a prd si pamatuju.
Spitfire byl sice skvely stroj, ale ne dokonaly.

Ad Dory a Befka, co se tyce Dory, tak pro DT ted v tuto chvili pracuje Fucida, ktery si troufam rici ma z nas asi nejhlubsi znalosti tohoto stroje. Takze bych rekl, ze v pristim patchi bude Dora hodne blizka realite. Kazdopadne bude pomalejsi, Fuci se o tom zminoval, ze to co tam je v Ilovi je dost veliky paskvil z hlediska vykonu a vykony by meli jit dolu....

Na Befka se pujde taky v zapeti a budou se stelovat. Takze jsem velice zvedavy na vysledky, ale myslim, ze to bude docela dobre udelane.

Vypada to ze v DT tymu jsou si vedomi nekterych nadhodnocenych vykonu a to na obou stranach :)

_________________
Na životě miluju zejména tu rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný :lol:

RY-C
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 24, 2011 5:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 12, 2008 9:26 pm
Příspěvky: 285
Bydliště: Nučice
Upřímě mi ten spit přijde fajn, za 1) Je to s ním těžší 2) To potlačení a křupnutí zadku sem v boji nikdy nezaregistroval... nebo vy snad takovýhle manévry děláte? :D 3) Spit už se musí umět... ! :D

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 24, 2011 8:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 12, 2005 5:43 pm
Příspěvky: 1331
Já celkem nespekuluji jak to bylo nebo nebylo s letovým modelem, na to nejsem fundovaný. SO je asi správně, ale nemůžu to říct jisto jistě, stejně jako ostatní, protože v tom nelítali. Jen mě štve, že když vydají mimo jiné jakoby opravný patch, tak opraví jeden typ letadla a to stěžejní pro červené do roku 42, ale neopraví chyby na straně jiné, i když se o nich ví. Pak akorát lidi naserou a ti se hádají na SVK nebo se vyprdnou na lítání. Měli to opravit najednou nebo počkat do příštího patche, který možná bude zase až za rok.
Možná to je věc pohledu, ale lítám to nějaký pátek a tak mi houby záleží jestli je ze Spita vidě čumák málo nebo více, který ty tak toužebně vyhlížíš. K realitě mě to nepřiblíží ani o píď. To spíš 6DOF, který tam nemáme. Pořád honíme jen pixely po obrazovce v teple pokoje, v pohodlném křesle. Takže to pro mne musí být hlavně zábava, tudíž nějakým způsobem stejně hratelné pro obě strany. :wink:
Jinak Vity, Spit V je těžší na lítání než třeba Bf109G-2. K přetáhnutí dojde bez varování na vyšší rychlosti než u Bf, v manévru ztrácí rychlost jednou tak rychleji a teď, protože má citlivější výškovku, ho jednodušeji zlomíš. (zatím se mi to on-line taky ještě nepovedlo, ale to příjde :D ) Takže Spit se musel umět stejně jako předtím, tak i teď. A jedinou výhodu, ještě k tomu pasívní, oproti modrým mu přiškrtili. Možná operujete servery jako AH, ale na obtížnějších akcích si na lepší piloty ani nevystřelíte. :wink: Takže je Spit co do obtížnosti na tom podobně jako jiná letadla, jen ho máte víc natrénované. :wink:

_________________
Obrázek
Mě nemůžete vyděsit! Jsem zbabělec, mám strach pořád! A.Rimmer


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 24, 2011 9:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob zář 24, 2005 10:47 am
Příspěvky: 1383
Bydliště: ValMez
Neřešte to, IL už je mrtvý a teď ho jen dorazili ať žije nový IL :imfan:
Kdo bude za dva měsíce lítat desetiletého staříčka?
Už teď mne víc baví RoF.

_________________
313_Paegas
Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 9:15 am 
Offline

Registrován: ned lis 27, 2005 11:17 am
Příspěvky: 827
Jsem zvědav kdy konečně zku..í 109G-2. Četl jsem životopis Knokeho (létali pro fuhrera) a vysloveně tam uvádí smrt H.J.Marseille a ve stejné době píše, že si hodně pilotů stěžovalo na nespolehlivost motoru, požáry za letu a přestávali 109 věřit.

Jo, šturm je hra, a záleží kdo to má v rukách. Nikdy to nebude jak v reálu :D

ROF? Ted už spíše Dover :), ale jsem zvědav co tam Oleg vyvede....doufám že 109 budou mít benzín na Londýnem na 5 minut letu :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 2:23 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 25, 2007 7:37 pm
Příspěvky: 497
Došla mi mejlem pošta od Big Joe.

Tak si letím ve verzi 4.10 krásný vyhlídkový let s naleštěným celokovovým Mustangem P-51. Jak tak koukám jak hezky svítí sluníčko, kouknu dolů a pode mnou se líně vlečou dva Messerschmity. Kouknu na rychloměr necelých 300 majlí. Stáhnu plyn, udělám zvrat dolů (Split-S) a říkám si, jak pěkně si to připlachtím za ocásky Befounků. Ale co to ? Z kovového dobře ovladatelného beránka je pojednou svéhlavý oslík. Mustang se vzpírá, natáčí se na jednu i druhou stranu kolem osy, tuhnou mu výškovky. A tu pojednou, kolem mě, směrem dolů, letí nějaké velké náhradní díly. Podívám se pořádně a vidím kormidlo s křidélky i s kusem trupu. Říkám si: " Tady někdo ale plýtvá!". Pak mě napadne se podívat nahoru za sebe. Vytřeštím oči, chybí mi kormidlo i s křidélky a kusem trupu. Messerschmity mají tentokrát štěstí, daruji jim život. Odhazuji kryt kabiny, do letecké kombinézy zasouvám rozečtenou knížku o tom jak byly Mustangy obávaná letadla a vyskakuji. A říkám si, že si tu knížku dočtu aspoň cestou domů, když teď půjdu pěšky.... :-)

BJ

PS: přece tento svůj pohádkově krásný zážitek nebudu psát na "modrou" žvanírnu AH, neuvěřili by mi. Ale Vy, kamarádi určitě ano ... :-)

_________________
313_Husita
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 3:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv črc 13, 2006 9:00 pm
Příspěvky: 1304
ma to uplne odraduje :evil: nie je Oleg blue pilot?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 3:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 12, 2008 9:26 pm
Příspěvky: 285
Bydliště: Nučice
Já s mustangem nemám problém :shock:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 195 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz