No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron

virtual
Právě je pát dub 19, 2024 6:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pedale
PříspěvekNapsal: pát úno 20, 2009 11:48 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 18, 2005 12:11 pm
Příspěvky: 1578
Bydliště: NDCA
Takze tu su tie moje 'homemade' pedale.
Cosi som obkukal, cosi vymyslel sam. Je to zbastlene z vodovodnych plastovych rurok. :D

Zatial sa len stale ucim na tom lietat. Cele su dost vysoko nad tou drevenou zakladnou, tak si zvykam na trochu nepohodlnu polohu noh. Ale ako tu niekto spominal, ze do tych pedalov netreba moc slapat, treba sa naucit ich pouzivat len co najmen 8) Vcelku sa to da, teda ucim sa ;)

Obrázek

Tak sa aj vy pochvalte svojimi vytvormi a ako sa vam s nimi lieta.

_________________
Be quick or be dead!


Naposledy upravil 313_Nevo dne úte úno 24, 2009 10:37 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pedale
PříspěvekNapsal: pát úno 20, 2009 1:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 12, 2005 5:43 pm
Příspěvky: 1331
:D :D :D
Nevo super!!!! :D Jen by jsi tam měl dát nějaké větší opěry na nohy. Třeba kousky ze záchodové desky. To by bylo stylové. :lol:
Teď jsem posílal Archerovi odkaz na Il2-Joycontrol:
http://mission4today.com/index.php?name=Downloads&file=details&id=1021
Mám zkušenost, že je třeba si to kolem středu trochu upravit, aby to nebylo tak citlivé. Dělalo mi to dlouho problémy a neuměl jsem ani vzlétnout. :D
Jinak já mám pedály od BigJoea.

_________________
Obrázek
Mě nemůžete vyděsit! Jsem zbabělec, mám strach pořád! A.Rimmer


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pedale
PříspěvekNapsal: pát úno 20, 2009 2:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát led 09, 2009 11:02 am
Příspěvky: 404
Santy dík :cool:
jinak i já mám pedály od BigJoea. O:)

když už jsme ve vlákně o pedálech, tak bych se chtěl zeptat na jednu věc.
Během asi 14 dnů poté, co jsem začal lítat s pedály(kolem Vánoc), mně začaly problémy s bolestmi v levé noze. Šlo o takové intenzivní píchání na levé straně nártu, které se zpočátku projevovalo jen občasně (ale i tak, že jsem myslel, že se zvencnu :evil: ).
Po asi dvou týdnech ta bolest přestala být tak intenzivní, ale o problému jsem věděl víceméně pořád. A občas to uděřilo zase pořádně. Říkal jsem si, jestli to nemá souvislost s pedály - že lítám jen ve fuseklích a opírám se o chladný kov (já mám navíc teplomilné nohy, z bačkor doma v zimě nevylezu :oops: ). Přitom se pedály vychylují kolem svislé středové osy celého zařízení a tím mám v krajních polohách chodidlo všelijak zkroucené. A pokud jsem k tomu bažant, který má tendenci tak nějak imrvére s pedály manévrovat i tehdy, kdyby stačil jen knipl (a třeba do nich i dlouho tlačit, aniž bych si to uvědomoval), pak můžu mít třeba zaděláno na nějaký zánět (jak to bývá v zápěstí třeba od klávesnice).
Poté, co jsem si začal brát na nohy tenisky, abych chodidlo zpevnil způsobem, na který je celý život zvyklé, mám pocit, že je vše lepší. I když vše stále ještě doznívá. Snad jsem tu příčinu našel :?:

Máte někdo něčím podobné zkušenosti? Nebo nějakou radu?

Chystám se na to zeptat i BigJoea, ale zatím jsem se k tomu nedokopal. Až nyní aspoň tady :wink:

Dík.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pedale
PříspěvekNapsal: pát úno 20, 2009 3:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 12, 2005 5:43 pm
Příspěvky: 1331
Nevim jestli ty bolesti nártu můžou být těmi pedály, ale je fakt, že ten posez je dost nepříjemný a po delší době lítání mě spíš začnou bolet záda. Jinak Archere na pedálech nemusíš mít nohy pořád. V normálním "cestovním" režimu z nich nohy sundávám. :D Směrovku používám opravdu jen při udržování přímého směru při startu a přistání, při manévrech a při korekci u střelby. Takže jak říká Nevo, hlavní jsou křidélka a výškovka. I v zatáčkách. :D

_________________
Obrázek
Mě nemůžete vyděsit! Jsem zbabělec, mám strach pořád! A.Rimmer


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pedale
PříspěvekNapsal: pát úno 20, 2009 6:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 26, 2006 9:04 pm
Příspěvky: 1616
S tím Archerovým joyem mám takovej pocit, že hlavním problémem je chyba samotného joye. Nemám zkušenosti s feedbackem ale Archrův joy prostě v určitou chvíli přestane naprosto reagovat na přitažení či potlačení a hustě mu v něm křupe. Nemáte s tim někdo zkušenost, nedá-li se to jednoduše odstarnit.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pedale
PříspěvekNapsal: pát úno 20, 2009 6:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 26, 2006 9:04 pm
Příspěvky: 1616
Jinak Nevo. tak takovoudle konstrukci jsem ještě neviděl. :lol: Tokhle jednoduchá konstrukce je na nobelovku

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pedale
PříspěvekNapsal: sob úno 21, 2009 8:56 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 18, 2005 12:11 pm
Příspěvky: 1578
Bydliště: NDCA
Jo diki Santy, taka utilitka sa presne zide :D vyskusam a dam vediet.

Mno je to super tie pedale, ale... chcelo by to cosi ine na snimanie polohy. Nieco menej haklive ako je potenciometer. Neviete niekto o nejakom lepsom snimaci, alebo o sposobe odrusenia toho potaku?

Btw tomu s tou nohou sa Husita hovori 'simulatorovy clenok' :lol: existuje aj 'simulatorovy laket', to zase byva z joystiku :wink: :D

_________________
Be quick or be dead!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pedale
PříspěvekNapsal: sob úno 21, 2009 11:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 26, 2006 9:04 pm
Příspěvky: 1616
No nevim Nevo ale takovej nápad, co takhle optický čidlo (střeva z optický myši), kamarád dkysi takle dělal na experimenty polohové čidlo. Je tam vejhoda, že citlivost celkového snímání je závyslá na umístění čidla. :wink: Nebo by pak bylo možné měření polohy řešit i v závyslosti na rychlosti pohybu, protože to pak vyhladí určení polohy. Ale to už je pak složitější na naprogramování ovladače. Nikdy jsem tyto věci nepoužíval na Hry ale obecně to funguje pro potřeby různých experimentů. Jo i lepší Joye nezohledňují pouze pozici ale i rychlost a tím automaticky filtrují záchvěvy. :hmm: :---)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pedale
PříspěvekNapsal: ned úno 22, 2009 11:14 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 12, 2005 5:43 pm
Příspěvky: 1331
Už jsem o tom uvažoval. Zdá se mi totiž, že ty pedály jsou méně citlivé než twist na joyi (Microsoft) a hlavně, protože jsou ve winech dvě zařízení a zapojené jsou přes redukci pro gameport do USB, tak tam, zdá se, dochází ke zpoždění. Není nijak výrazné, snad desetiny, ale někdy to prostě vadí. :D
Tak mě napadlo vykuchat ten poťák z MS Sidewindru, zamontovat do pedálů a protáhnout káblíky zpět do joye. Takže bych měl jedno zařízení, jen místo twistu, bych směrovku ovládal pedálama. Nemužu se ale odhodlat mého drahouška takhle zkryplit. :D

_________________
Obrázek
Mě nemůžete vyděsit! Jsem zbabělec, mám strach pořád! A.Rimmer


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pedale
PříspěvekNapsal: ned úno 22, 2009 4:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 18, 2005 12:11 pm
Příspěvky: 1578
Bydliště: NDCA
Mrkvosofti Sidevideri maju v sebe nejake opticke 'hall senzory' ktore prave nahradzuju tie nedokonale potenciometre.
Nuker vravel, ze ma nejaky novod, ze jak to zbastlit prave z tohto hall senzoru, tak dufam ze to najde. :D

_________________
Be quick or be dead!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pedale
PříspěvekNapsal: ned úno 22, 2009 6:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 26, 2005 1:09 pm
Příspěvky: 438
zdar
Nevo našiel som tie hall senzory mám to v zipu (1,5Mb). Neviem ale tvoj mail. pošli niečo na moj :elk@seznam.cz . Pribalil som aj ine konštrukcie pedálov je tam aj ta tvoja konstrukcia ale v zeleznom prevedení ,ked tie umele polámeš. Ja mam tiež taku veľmi realistickú konštrukciu pretože simuluje pretrhnutie ovládacich lán. už sa mi to pár krát stalo. Šňúrovačka ktorú používam sa mi sem tam utrhne hlavne ked do toho šliapem s "enemákom v zádech". Potom už len vyskočiť a po pristáti ukradnuť niekomu z rodiny druhú šnúrku z boty plus asi pol hodiny v hangári (pod stolom) oprava a som "ready" realita jak vyšitá :D
Včera som ale v šturmovi zažil pretrhnutie plynového lanka(asi).Motor na Hawku išiel len naplno takže sa s tým nedalo pristáť trochu mi trvalo kým som na to prišiel prečo nereaguje plyn klesal som z výšky k letisku . Až pred pristánim som mal stale velkú rychlost a nie a nie to ubrzdit . Musel som zapínať a vypínať motor ale len 2x potom už nenaskočil.pristál som ale v pohode. Je to vobec možné takáto chyba plynu ?

_________________
"Húni- Hrrrr na ne!!!!"
---------------------------------------------------
No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron RAF
RY-N / yellow
ObrázekObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pedale
PříspěvekNapsal: ned úno 22, 2009 7:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 25, 2005 8:36 pm
Příspěvky: 1675
Bydliště: DKnL
313_Nuker píše:
Včera som ale v šturmovi zažil pretrhnutie plynového lanka(asi).Motor na Hawku išiel len naplno takže sa s tým nedalo pristáť trochu mi trvalo kým som na to prišiel prečo nereaguje plyn klesal som z výšky k letisku . Až pred pristánim som mal stale velkú rychlost a nie a nie to ubrzdit . Musel som zapínať a vypínať motor ale len 2x potom už nenaskočil.pristál som ale v pohode. Je to vobec možné takáto chyba plynu ?

jo,parkrat se mi to stalo
bud se po zasahu zasek na 100% nebo mi spad na 10%

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pedale
PříspěvekNapsal: stř bře 04, 2009 2:17 pm 
Offline

Registrován: úte srp 09, 2005 8:23 am
Příspěvky: 97
A nevite kolik za ty nožní trubky BIG JOE ted chce? Kdysi mi to rikal, jenze ja hlava dubova uz si to nepamatuju.

_________________
RY-E


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pedale
PříspěvekNapsal: pát bře 06, 2009 7:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 12, 2005 5:43 pm
Příspěvky: 1331
On jich má více typů a s různou cenou. Jestli máš zájem, tak mu napiš: http://www.leteckepedaly.cz/kontakt.htm

_________________
Obrázek
Mě nemůžete vyděsit! Jsem zbabělec, mám strach pořád! A.Rimmer


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pedale
PříspěvekNapsal: úte bře 10, 2009 1:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 26, 2006 9:04 pm
Příspěvky: 1616
313_Macher píše:
313_Nuker píše:
Včera som ale v šturmovi zažil pretrhnutie plynového lanka(asi).Motor na Hawku išiel len naplno takže sa s tým nedalo pristáť trochu mi trvalo kým som na to prišiel prečo nereaguje plyn klesal som z výšky k letisku . Až pred pristánim som mal stale velkú rychlost a nie a nie to ubrzdit . Musel som zapínať a vypínať motor ale len 2x potom už nenaskočil.pristál som ale v pohode. Je to vobec možné takáto chyba plynu ?

jo,parkrat se mi to stalo
bud se po zasahu zasek na 100% nebo mi spad na 10%

No tak jsem přemýšlel a něco načetl ale debaty o tom radši na novém vlákně ať nerušíme debatu o pedálech
http://313.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=872

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz