No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron

virtual
Právě je pát dub 19, 2024 9:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Defender Cobra M5
PříspěvekNapsal: ned črc 28, 2013 11:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob zář 24, 2005 10:47 am
Příspěvky: 1383
Bydliště: ValMez
Jedno železo z ruska: Defender Cobra M5
Obrázek
Je založený na magnetických senzorech takže to bude něco podobného jaku Thrustmaster T1.600M
V rusku je přímo firma, kde se dá koupit i s kovovým "pajšlem" a dalšími tlačítky http://www.vkb-pro.ru/
Obrázek
Nebo si můžete jednotlivé komponenty dokoupit a joy poskládat sami :lol:
http://www.vkb-pro.ru/gallery/category/6-apgrejd-mekhaniki-k-defender-cobra-m5#
ceník: http://www.vkb-flightsimcontrols.com/zakaz/index_z.php

_________________
313_Paegas
Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Defender Cobra M5
PříspěvekNapsal: úte črc 30, 2013 11:45 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 18, 2005 12:11 pm
Příspěvky: 1578
Bydliště: NDCA
Kurna, normalne ma to zaskocilo, ze to maju na alze :D (az teraz som si simol link)

Tu je mozne zakupit aj dalsie srandy od Defenderu (DS-Exim vyhradny dovozca znacky):
http://www.ds-exim.cz/herni-ovladace/defender-cobra-m5-usb/

_________________
Be quick or be dead!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Defender Cobra M5
PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2013 3:00 pm 
Offline

Registrován: úte lis 24, 2009 5:03 pm
Příspěvky: 71
Tento joy mam :zupaa:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Defender Cobra M5
PříspěvekNapsal: čtv lis 14, 2013 7:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 18, 2005 12:11 pm
Příspěvky: 1578
Bydliště: NDCA
sa mas :D

_________________
Be quick or be dead!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Defender Cobra M5
PříspěvekNapsal: čtv lis 14, 2013 10:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 25, 2005 8:36 pm
Příspěvky: 1675
Bydliště: DKnL
I/JG1_Adler píše:
Tento joy mam :zupaa:

a hodnocení?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Defender Cobra M5
PříspěvekNapsal: pát lis 15, 2013 3:56 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 18, 2005 12:11 pm
Příspěvky: 1578
Bydliště: NDCA
Dam sem dve zo SVK, ale Adler, cakame aj na tvoje hodnotenie :D

Citace:
Shadowdeath napsal:

Mod přepínač nefunguje na spoušt 1/2 a 8-směrný hat. Jinak podle obrázku, fyzicky udělá z jednoho tlačítka 3.

Obrázek


Mám ho zatím cca půl roku a jsem naprosto* spokojen (předchůdce byl Thrusmaster HOTAS X, zbyla jen plynovka). Sice to byl trochu nezvyk, joystick má celkem dlouhý chod a jde velice zlehka. Hlavně ten lehký chod jsem shledal velice pozitivní, jelikož už sem měl pomalu náběh na syndrom karpálního tunelu, chvilku po výměně zápěstí úplně v pořádku :) Navíc pocitově (žádné měření jsem neprováděl) mě přijde mnohem přesnější, pamatuji si jak jsem s předchůdcem nemohl pořádně ani zamířit, pořád padal do vývrtek, říkal si jakej sem dřevák a to ať jsem zkoušel jakékoliv nastavení (1 4 9 16 atd.) s tímhle mám (100 100 100 100) a žádné křečovité držení klacku, abych sním náhodou nepohnul o desetinu milimetru víc a nepřestřelil (možná i kvůli tomu se mě to zápěstí zlepšilo:)).

* nějaké mouchy má:
- konktrétně můj kousek má vůli kolem středu na ose X, když ho vychýlím doprava, už se samovolně nevrátí přesně do středu, je to kousíček, ale letadlo už se trochu naklání. Tahle vůle, ale vůbec žádný vliv na funčnost, žádná deadzona kolem středu nebo něco podobného a při manévrování ani nepoznáte.
- uvnitř mě praskla pružinka (taky osa X), nějak sem po ruce neměl žádnou podobnou, tak sem vyřešil gumičkou a funguje :)


I přes tyto drobnosti má u mě 5*.


EDIT: Na twistu má normální poťák, takže zde vidím možnou slabinu. Zde ale nedokážu srovnat s jinými joyi, jelikož používám pedále.


Citace:
ntz napsal:

tak hosi, kobra vymenena (@Rumcajs - alsa, obratem na miste :)), vse na konvi funguje a konev kropi vodou :P

joystick zda se po 2 hodinach testovani super, musim na nem pochvalit nasledujici:

- jeste hezci a vetsi nez na obrazku .. tezka zakladna + mekka paka (ale ty pera vevnitr jdou podle vseho vymenit za tvrdsi) == na stole se ani nehne, ne jako ohyzdne plastaky od saiteku a nebo logitechu .. jsem zvyklej na pruzinove tvrdaky, ale ted mam pocit, ze jsem uz driv mel litat na mekcim .. je to super, otazka zvyku .. nahore konkavni (hint: do konkavniho kavu nenalejes) hat-switch a konvexni 4-pozicovej sekundarni hat-switch, na kterej prepinas mody pomoci toho 3-pozicoveho prepinace (takze emulace 3x4 cudliku), + 2 dalsi cudliky (3x2 virtualne) zavisle take na prepinaci, dole vyklopnej dalsi cudlik na malicek x3 .. Zatim optimalni nastaveni hledam, ale jakozto osoba nevlastnici trackIR to vypada, ze pudou mnohem lepe nez saiteku nastavit primo na joy funkce zoom (aka changing pov), prepinani snap/pan, samozrejme ten hat-switch a jeste patrne na ten 3x4 hat nejake predvolene pohledy .. zatim optimalni konfiguraci nemam, hlavni hat je nezavislej na tom 3-pozicovym prepinaci, vsechny ostatni palcove cudliky + malickovej cudlik (kouknete na obrazek) na nem zavisle jsou, takze se s tim musi laborovat a fakt muzete treba vytvorit 3 profily (nekde jsem cetl, ze ty cudliky jsou jako prepinac na mody combat, patrol, whatever, ale to je kravina, ony proste jen multipli vyse uvedena tlacitka .. pokud by to jak treba na nekterych myskach snizovalo zvysovalo fyzickou citlivost, tak by to bylo krasne, nicmene v popisu produktu nejsou tyto zajimave znejici mody nic nez vyse uvedene)

- ergonomie na litani je nejlepsi co jsem kdy mel .. poprvy pocit ze drzim saltku a ne umelak .. vyborne dve spouste (nad sebou, jde zmacnout oboje a strilet cluster weapon 1+2) .. uz zadne smatlani palcem na kanon a boj s hat switchem

- citlivost a presnost vyborna .. bojuju s nastavenim, muj klasickej saitekovskej setup 1,4,9,.. + 10% deadzona kolem stredu na vsechny 3 osy tady neni fakt potreba :D .. jaky mas schvalne nastaveni toho joye (@3IAP_Wolf) ? tady to je snad prvni joystick se kterym jde litat out-of-box 100,100,100,.. Tedka furt laboruju s tou citlivosti (asi znas, ale pro jistotu, gugli: m4t il2-joycontrol) .. vypada to, ze tohle bude mit idealni (subjektivne) nastaveni klidne od 40,46,53,60,.. a jeste bez mrtvejch zon :)

- vnitrek (uz jsem se mu kouknul do briska :)) jsou asi levne obycejne plasty s perkama .. nicmene dily jsou velke a kompaktni a je zjevne, ze ta vnitrni konstrukce pujde vymenit vlastnioma silama za kovovou (lze si objednat z ruska) .. vnitrnosti nevypadaji moc vabne ..

tak jsem rad ze jsem se mohl podelit o sve zkusenosti .. nebudu zatim kategoricky tvrdit jestli je dobrej nebo spatnej, ale na prvni pohled a po dvou hodinach laborovani musim prohlasit, ze se mi *zda jako o 2 tridy nejlepsi joystick na litani jakej jsem zatim mel

zdravim, ntz



ps. pokud ho nekdo mate podelte se o nastaveni :) .. jak citlivost tak tlacitka .. kuadraaat, ted nebudu litat a budu s tim tak 2 dny laborovat nez na neco prijdu

_________________
Be quick or be dead!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Defender Cobra M5
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 12:28 am 
Offline

Registrován: úte lis 24, 2009 5:03 pm
Příspěvky: 71
Ja zatial nemam problem, ficim na Win8 a zapojeny je cez USB 3.0 ... zatial hodnotim za 50 EUR je to naozaj prekvapujuco dobry Joy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz