No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron

virtual
Právě je pát dub 19, 2024 6:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Elite Dangerous
PříspěvekNapsal: úte led 19, 2016 1:09 pm 
Offline

Registrován: pon lis 23, 2015 8:28 pm
Příspěvky: 7
Pokračujeme v grafice - nastavení jiných grafických módů plus zmínka o custom úpravě kvality textur:

Pokud Vás unavila ta věčná oranžáda z kokpitu vašeho stroje, je čas na EDFX nebo jiný custom shader či reshader :)

Já jsem si vybral záměrně přímo EDFX, což je autoit nadstavba nad reshade frameworkem, která jakožo produkt se zdá býti dobře udržovaná a oproti single módům v klasíckých sweet FX nebo reshaderech nabízí kultivované a přímo pro ED vyráběné efekty a nastavení.

UPOZORNĚNÍ: Než začnete s reshadery blbnout a pokud jste to ještě nikdy nedělali, silně doporučuji provést zálohu kompletního souborového stromu hry. Zde má každý jinou cestu, ale vycházíme-li z předpokladu, že používáte edlauncher, tak máte standardně hru nahranou třeba v D:\hry\EDLaunch\Products\elite-dangerous-64 nebo 32 podle verze vašeho operáku. Toto celé si hoďte někam bokem.

Postup:

1) Přijdu na ubikaci, tak se oblíknu a nastoupim na bojový výcvik ... :)
2) Sosněte si aktuální verzi EDFX http://edcodex.info/?m=tools&entry=58 ... já popisuji jak to fachá z 2.3.1.6 na 10kách 64 bit widlích a někam si jí rozbalte, jako příklad uvádím D:\EDFX\
3) Sosněte si z http://reshade.me/ aktuální reshade framework (teď je 1.1.0) a tento zip rozbalte do nové složky (tím chci říct, že jí musíte nejprve vytvořit) D:\EDFX\framework
Pozn.: Pokud jste to udělali správně, tak byste pak měli vidět v D:\EDFX\framework\ nově složku Reshade a ve složce D:\EDFX byste měli mít složky framework, gamefiles, profiles, fx (a samozřejmě nějaké ty soubory)
4) Udělejte si zástupce EDFX.exe nebo EDFX64.exe někam na plochu (pokud si s tím budete později chtít hrát, jinak Vám teoreticky stačí jedno spuštění a nastavení)
5) Spusťte edfx.exe nebo edfx64.exe ... pokud jste vše udělali dobře, uvidíte v panelu aplikace EDFX dole v okně v EDFX verzi frameworku
6) zbytek nastavení už je intuitivní. V select game vyberete verzi hry.
7) V browseru najdete cestu ke spouštěcímu souboru hry, u příkladu popsaného mnou je to třeba D:\hry\EDLaunch\Products\elite-dangerous-64\EliteDangerous64.exe
8 ) Vyberete si dle gusta z roletkové nabídky požadovaný mód/profil a klepnete na FX Install (ano, jak vidíte, je tam hned i uninstall, takže to celé jde vzít zpět v případě nespokojenosti)
9) pokud chcete nechat stávající profil a jen třeba dozměnit barvu HUDu, lze ve spodních záložkách toto provést
10) pak už jen klepnout na launcher a hrát - shortcuty jsou popsané ve spodním okně EDFX - Ingame hotkeys, ale upřímně tohle moc nepoužívám, vystačím si s klasivkým scroll lockem coby přepínání reshade efektů
11) pak už můžete hru spouštět standardním způsobem

***

Co se textur týče, mohou být editované v XML souboru D:\hry\EDLaunch\Products\elite-dangerous-64\GraphicsConfiguration.xml (prostě v pracovní složce hry)

Tam Vás budou zajímat Texture size a MaterialQualityLevel tagy. Tyto jsou zavřené v kontejnerech dle nastavení vašeho kvalitativního grafického levlu od Low až po High. Já osobně jsem si jen u High poladil materialqualitylevel o stupínek výš a je to znát. Pochopitelně toho tam jde měnit víc.

Enjoy :)


Naposledy upravil 313_OTU_Madmajkl dne úte led 19, 2016 1:20 pm, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elite Dangerous
PříspěvekNapsal: úte led 19, 2016 1:16 pm 
Offline

Registrován: pon lis 23, 2015 8:28 pm
Příspěvky: 7
Tak a do třetice - zálohování nastavení konfigurace ovladačů hry:

Hra má známý bug, že pokud ji při odpojených ovladačích nastartujete a cokoli změníte v options (některé zdroje uvádí, že stačí jen úspěšně nastartovat bez nutnosti zásahu do options), tak jste v loji a nezbývá než zanadávat si a nastavujete znovu.

Ruční backup:

Pozn.: Pozor, AppData jsou skrytá složka, proto je třeba si ji buďto zviditelnit nebo si vykopírovat tu cestu a pastnout ji do exploreru přímo (s adekvátně pozměněným uživatelským jménem v cestě)

1) jděte do C:\Users\<vaše uživatelské jméno>\AppData\Local\Frontier Developments\Elite Dangerous\Options\Bindings
2) celý obsah složky někam vykopírujte
3) v případě crashe ho sem hoďte zpět a voi´la

Cheers :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elite Dangerous
PříspěvekNapsal: úte led 19, 2016 3:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob zář 24, 2005 10:47 am
Příspěvky: 1383
Bydliště: ValMez
Chválím tě před nastoupenou jednotkou ☺

_________________
313_Paegas
Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elite Dangerous
PříspěvekNapsal: úte led 19, 2016 6:25 pm 
Offline

Registrován: úte črc 16, 2013 11:26 am
Příspěvky: 54
A mě nic to su budu brát osobně :lano:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elite Dangerous
PříspěvekNapsal: stř led 20, 2016 8:50 am 
Offline

Registrován: pon lis 23, 2015 8:28 pm
Příspěvky: 7
Já rozhodně díky Mertene a Pegy za ten úvod do hry ... už mám i novej headset, takže už nejsem ani tetřev ... ale je fakt, že teď si radši užívám klid a temnotu vesmíru sám, abys mi nemusel nadávat :))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elite Dangerous
PříspěvekNapsal: stř led 20, 2016 4:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob zář 24, 2005 10:47 am
Příspěvky: 1383
Bydliště: ValMez
Merten píše:
A mě nic to su budu brát osobně :lano:


Má smysl chválit našeho Elite Guru?
Ale pokud potřebuješ číst tak tě chválím před celým kosmírem :cool:

_________________
313_Paegas
Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elite Dangerous
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2016 1:16 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob zář 24, 2005 10:47 am
Příspěvky: 1383
Bydliště: ValMez

_________________
313_Paegas
Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elite Dangerous
PříspěvekNapsal: pát úno 05, 2016 6:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 26, 2006 9:04 pm
Příspěvky: 1616
a tímto to vše začalo https://archive.org/details/msdos_Elite_1987

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elite Dangerous
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2016 9:36 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob zář 24, 2005 10:47 am
Příspěvky: 1383
Bydliště: ValMez
Pro ty co mají Horizons malý návod, jak rankovat a ještě se u toho pobavit :lol:


_________________
313_Paegas
Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elite Dangerous
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2016 12:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob zář 24, 2005 10:47 am
Příspěvky: 1383
Bydliště: ValMez
Jak se vyhnout policejnímu scanu :wink:

_________________
313_Paegas
Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elite Dangerous
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2016 2:38 pm 
Offline

Registrován: úte črc 16, 2013 11:26 am
Příspěvky: 54
Něco omáčky pro ty co by zajímalo pozadí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elite Dangerous
PříspěvekNapsal: úte úno 16, 2016 1:53 pm 
Offline

Registrován: pon lis 23, 2015 8:28 pm
Příspěvky: 7
Tady můj skromný build na pašování:

http://coriolis.io/outfit/asp/03A5A5A4D4A5D5C--0p0p--00---0537020243012f.Iw18WQ==.IwBj4z1Cg===?bn=asp_paser

Někomu se může nelíbit, jiný ho zas nepochopí, ale takhle mi to prostě funguje.

Ještě jsem zapomněl dodat, tohle je ta komfortní verze. Rozdíl od mé aktuální není velký, používám 4C menší nádrž a nepoužívám chaffy.

Hlavně bacha na kombinované grupy poldů s piráty! Jakmile vidíte 3 chaty oranž a jeden červený, čeká vás tutově to neblbější pro pašeráky. Běžně vás vytáhne nejdřív pirát a následně, když už zdrháte, vám do cesty skočí polda a hned skenuje. Tohle mě většinou stojí celé štíty, protože ho zpravidla rozhodím torpédováním (což se mi jako jediné ukázalo funkční) a tradá, než se rozmotá po ráně - jsem pryč (a mám tak 80% hull - podle toho s čím mi skočí do cesty). Teoreticky se tomu dá předejít vyskočením ze SC v předstihu, změnou směru a boost boost boost ale to se mi zase až tak úplně neosvědčilo. V těchto případech hodně často celá banda skočí přímo rovnou před vás a pak už je to loterie. Tak GLHF :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elite Dangerous
PříspěvekNapsal: úte úno 16, 2016 6:26 pm 
Offline

Registrován: úte črc 16, 2013 11:26 am
Příspěvky: 54


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elite Dangerous
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2016 5:13 pm 
Offline

Registrován: úte črc 16, 2013 11:26 am
Příspěvky: 54
Pan vysavač v akci :D
http://coriolis.io/outfit/imperial_cutter/08A8B7A7A7A7A6C2c161628282m2m04040404020303000707054fCeCePe1v24.Iw18ZZA=.Aw18ZoIxA===


Přílohy:
Vysavačmalá.jpg
Vysavačmalá.jpg [ 68.82 KiB | Zobrazeno 3344 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elite Dangerous
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2016 9:40 pm 
Offline

Registrován: úte črc 16, 2013 11:26 am
Příspěvky: 54
Majkl se ptal jak mám toho Cuttera nafitovanýho takže momentálně pro ten comunitní goal takto. Přijde mi to jako poměrně slušná palebná síla plus je schopnej pálit relativně dlouho než se vybije. Snadno se z něj dá znova udělat náklaďák.

http://coriolis.io/outfit/imperial_cutter/18A8B7A7A7A7A6C0v0o161c1c1g1g04040400020303044q63053d0504C02f24.Iw18ZZA=.EwBhrSumeI==


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz