No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron

virtual
Právě je pát dub 19, 2024 8:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv črc 06, 2006 11:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 27, 2006 11:48 pm
Příspěvky: 1385
1stCL/pbarry píše:
http://www.ww2.dk/air/kampf/kg51.htm

Tak tam byla třeba 3./KG51 . Základna viz mapka
:D




Tak pokud by Fuci zachoval spravny pomer, mel by tam byt pouze motor a knipl z 262 :lol:
Protoze v srpnu tam bylo vsehovsudy 9 Me 262 viz pozn. dole.
Vzhledem k tomu ze 25lbs Spitu + Mk.XIV bylo nad Normandii vice nez devet, pak nechapu ty pomery uz vubec :lol:

Nicmene diky, konecne vim kde ta KG51 byla. Ja nasel pouze IV, V, a VI ze byly umistene v Belgii na zakladnach Gilze Rijen a Soesterberg.

_________________
Na životě miluju zejména tu rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný :lol:

RY-C
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát črc 07, 2006 5:17 am 
Offline

Registrován: ned lis 27, 2005 11:17 am
Příspěvky: 827
pbarry - ano, pirxova tabulka je dost nepřesná, ale nic jiného není.

s tou TAF máš asi pravdu, představoval jsem si pod tím pojmem pouze jednotky bitevních a bombardovacích letadel určené pro podporu vojsk...

ad schwalbe - pokud budeme suplovat spity XII a XIV spitama 25 lb nebo VIII tak budu jenom rád. v případě schwalbe.......je to oříšek.

pbarry, kolik myslíš že jich z těch 9 ks bylo letuschopných a schopno nasazení v té době???2??4???

mno....a je tam správný typ????byl bych radši kdyby tam nebyly ty s dlouhým laufem .... pokud ta jednotka měla v reálu stíhací, tak ať má stíhací...pokud měla bombardovací, tak ať má bombardovací. Zcela jistě však neměla ve výzbroji prototyp jediný s dlouhým laufem :))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát črc 07, 2006 8:37 am 
Offline

Registrován: pon pro 19, 2005 10:35 am
Příspěvky: 103
Tak za prvé planeset nedělal fučida. Za druhé tam mohla bejt i jiná skupina či letka jiný eskadry.

S naboostovanym spitem bych srovnával tak nasazení 109G6/AS. Nasazení Schwalbe je zhruba totéž co vaše Tempesty. Tyhle dva typy se na normandii zkrátka jen podívaly, ale byly tam. Teď mi povíte že zkriplený tempesty simulujou Typhoony... už se těšim 8)

Oblaku bombardovací eskadry měli ve výzbroji verze A2. Nevšiml jsem si že by někdy někdo lítal s kanonem. Jestli je ve volbě výzbrojě tak je to smůla (ale imho je 2x30mm horší).
Očividně ti ale velký kanóni lezou krkem :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát črc 07, 2006 2:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 26, 2005 12:13 pm
Příspěvky: 1599
1stCL/pbarry píše:
Teď mi povíte že zkriplený tempesty simulujou Typhoony... už se těšim 8)

Proč by sme ti to říkali, když to víš sám :D :wink:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát črc 07, 2006 8:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 27, 2006 11:48 pm
Příspěvky: 1385
1stCL/pbarry píše:
Tak za prvé planeset nedělal fučida. Za druhé tam mohla bejt i jiná skupina či letka jiný eskadry.


Za prve : omlouvam se nevim kdo ten planeset delal myslel jsem ze Fuci :oops:

Za druhe, jedina eskadra ktera v tu dobu ty Schvwalbe mela byla KG51. Vypliva to i z odkazu co mi dal Fuci. On sam potvrdil ze jich nebylo v tu dobu vic nez 30 :lol:
Ovsem i v tom tvem linku se pise az na tech 9 Schvalbe Kommanda Schenk byl zbytek KG51 "...at Schwäbisch-Hall until 5.9.44." :lol:

Tvrdit ze tam mohla byt jina eskadra je stejny jako bychom tvrdili ze tam byly 3 wingy Spitu XIV + 10 wingu Tempestu. Ihned by se z modre strany ozvala (dle meho plne opravnena) odpoved "Chceme dukaz misto slibu" :lol: :wink:

Chapu ze se vam nemusi libit nase pocty Tempestu, jenze Oleg zatim jineho solidniho bitevnika pro RAF neudelal :roll:

A to je dalsi duvod proc nechapu 262ky. Vsechny vase masiny umi nosit bomby, stejne jako nase a presto jste si tam pridali letadlo, ktere z nasi strany nema ekvivalent a jehoz pocet kusu na mape odpovida 1/3 toho co tam "sutecne" za valky mohlo byt. :roll:

_________________
Na životě miluju zejména tu rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný :lol:

RY-C
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát črc 07, 2006 9:48 pm 
Offline

Registrován: ned lis 27, 2005 11:17 am
Příspěvky: 827
pbarry - bohužel nevím co tam jsou za švalbíny, radši do nich nelezu a označení typu jsem nezjišťova...ad G6/AS - to je pro vás cenný pták...

toho tempesta a typhoona - věc názoru...

ad kanonova švalbe - krkem mi neleze, jenom se divim že prosadit na mapě typy co byly bojově nasazeny delší dobu nebo byly bojově nasazeny (MiG-3U, I-185) trvalo prosadit 1,5 roku. některé typy jako MiG-3 AM-38 a s dvěma švaky na mapách taky nejsou. A kanonovych švalbín bylo 8 z 12 letadel a Do335 byl na mapách prakticky okamžitě. nevadí mi to, jsem rád že je pestřejší planeset....jinak švalbínu jsem sundal, dokonce na ni byl někdo z WT :) a byla kanonova :))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned črc 09, 2006 7:26 am 
Offline

Registrován: pon pro 19, 2005 10:35 am
Příspěvky: 103
Nevim kde sis prosazoval migy a I-158 kazdopadne ty byly nasazeny nekdy v lete 42 na strednim useku fronty - k tomu chybí mapa, zatímco pro 262 etc. mapy jsou (berlin, ardeny..)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned črc 09, 2006 12:15 pm 
Offline

Registrován: ned lis 27, 2005 11:17 am
Příspěvky: 827
pbarry - polskou mapu taky nemáme a polsko existuje.....njn, pokud neni mapa tak neni mapa. je spise zarazejici ze v pripade MiG-3 potkame na mapě na 99 procent bud MiG-3 nebo miG-3u. O verzich 2xsvak, AM-38 nezavadis. A na I-185 a MiG-3U radsi cutora nechal udelat mapu (728.IAP) uz me asi nemohl poslouchat :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned črc 09, 2006 12:31 pm 
Offline

Registrován: pon pro 19, 2005 10:35 am
Příspěvky: 103
313_OTU_Oblak píše:
pbarry - polskou mapu taky nemáme a polsko existuje.....njn, pokud neni mapa tak neni mapa. je spise zarazejici ze v pripade MiG-3 potkame na mapě na 99 procent bud MiG-3 nebo miG-3u. O verzich 2xsvak, AM-38 nezavadis. A na I-185 a MiG-3U radsi cutora nechal udelat mapu (728.IAP) uz me asi nemohl poslouchat :)



Kolik takovejch migů litalo u frontovych jednotek, kolik jich bylo postavenejch ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned črc 09, 2006 12:36 pm 
Offline

Registrován: ned lis 27, 2005 11:17 am
Příspěvky: 827
kolik švalbín s tyčkou lítalo u frontovejch jednotek, kolik do335 lítalo u frontovejch jednotek????MiGů bylo rozhodně více a stejně je nemáme.švalbína byla jedna. Dornierů 20 (nebo 22???)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned črc 09, 2006 1:25 pm 
Offline

Registrován: pon pro 19, 2005 10:35 am
Příspěvky: 103
jo, ale ja fakt nevim o jakym serveru mluvis ? ja dorniera nebo schwalbe s kanonem nevidel ani nevim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned črc 09, 2006 2:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 25, 2005 8:36 pm
Příspěvky: 1675
Bydliště: DKnL
...ale ze všeho nejhorší sou trpaslíci!!! Ty Vám vlezou všude!...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned črc 09, 2006 3:50 pm 
Offline

Registrován: ned lis 27, 2005 11:17 am
Příspěvky: 827
trpaslici???to je hrozná pakáž :)

:lol:

pbarry - kanonove švalbíny jsou výsadou AH serveru :)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned kvě 27, 2007 10:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 27, 2006 11:48 pm
Příspěvky: 1385
1stCL/pbarry píše:
pokud vim tak "e" nebo "c" značí typ křídla - typ "c" nosil 4x7mm 2x20mm, typ "e" snad měl zpevněný křídlo s možností nosit 4x20mm - v praxi se však používalo 2x12mm 2x20mm


Jen bych poupravil, typ C a E nebyl typ kridla, Jiri Rajlich pise v knize na nebi hrdeho albionu ze byl typ kridla A a B. Typ C a E byl typ vyzbroje Spitfiru. Ceckovej Spit mohl nosit 4x20mm, stejne tak i Eckovej Spit. SLo o kridlo typu B. Kridlo typu A bylo pouze pro kulometnou vyzbroj.

_________________
Na životě miluju zejména tu rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný :lol:

RY-C
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon kvě 28, 2007 9:04 am 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2007 10:39 am
Příspěvky: 68
313_FlyBoy píše:
1stCL/pbarry píše:
pokud vim tak "e" nebo "c" značí typ křídla - typ "c" nosil 4x7mm 2x20mm, typ "e" snad měl zpevněný křídlo s možností nosit 4x20mm - v praxi se však používalo 2x12mm 2x20mm


Jen bych poupravil, typ C a E nebyl typ kridla, Jiri Rajlich pise v knize na nebi hrdeho albionu ze byl typ kridla A a B. Typ C a E byl typ vyzbroje Spitfiru. Ceckovej Spit mohl nosit 4x20mm, stejne tak i Eckovej Spit. SLo o kridlo typu B. Kridlo typu A bylo pouze pro kulometnou vyzbroj.


Tak tohle jsem já četl jinak a to nějak takhle:
a - 8x 7,7mm
b - 2x 20 (60rpg) + 4x 7,7mm
c - 2x 20 (120rpg) + 4x 7,7mm, resp. 4x 20 (120rpg)
e - 2x 20 (120rpg) + 2x 12,7mm, resp. 4x 20 (tohle se ale na klasických Spitech nepoužívalo - myslím, že tento typ křídla "e" byl zaveden až na samém konci, nebo po válce a snad to byla už Hispana Mk.V a ne Mk.II, ale to ať zjistí nějaký Spitofil)

je dost nelogické, aby některé Spitfiry byly označeny typem křídla a jiné typem výzbroje, nemyslíš? Spitfire Mk.Vb a Mk.Vc :). Třeba už jen proto, že typ "c" neznamená jednu variantu, ale hned dvě. Dokonce i ve Šturmovi máš dvě céčka s různou výzbrojí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz