No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron

virtual
Právě je pát dub 19, 2024 11:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hurrican all versions
PříspěvekNapsal: stř lis 29, 2006 5:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 27, 2006 11:48 pm
Příspěvky: 1385
Lidi tak ted jsem si to rozdal proti typkovy co letel na Ju-87B Stuka. Ja mel Hurriho MkI. Vcelku dobry boj az na to ze nechapu, proc Nemci nedelali vic tech Stuk. Vyborna stihacka proti Hurrimu MkI. Lip toci, v pohode vas utoci protoze ma o 2 sekundy lepsi zatacku nez stihaci Hurrican :lol: ma vsak jednu nevyhodu a sice ze je pomalejsi. Takze kdyz narazite na nekoho kdo se stukou umi stihat tak radeji zdrhejte protoze ho neutocite ani nevybreakujete, ma totiz na minimalce lepsi stabilitu nez Hurri.


Jo ten typek se jmenoval LT-Adler.

_________________
Na životě miluju zejména tu rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný :lol:

RY-C
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř lis 29, 2006 5:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 27, 2006 11:48 pm
Příspěvky: 1385
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.wwiiaircraftperformance.org/hurricane/hurricane-109.pdf

dobre se podivejte na bod 6 kdy testovali zatacku Hurriho se 109 na 6te. Hurri dostal 109 pred sebe po ukonceni 4 kola. 109 nebyla schopna Hurriho v zatacce dostat do zamerovace.
109 ve stoupave zatacce sice rychleji stoupala ale nebyla schopna zatocit tak moc jako Hurri a v diving turn nebyla 109 schopna vubec pronasledovat Hurriho kvuli velkemu odporu na kormidlech :lol:

Take doporucuji precist bod 8 neboli zavery z testu. Cili Emil by mel byt lepci akorat v rychlosti, stoupavosti a v pocatecni fazi divu. Hurri by mel bezproblemu mezka vymanevrovat jak se pise v orig. dokumentu.

_________________
Na životě miluju zejména tu rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný :lol:

RY-C
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř lis 29, 2006 8:39 pm 
Offline

Registrován: ned lis 27, 2005 11:17 am
Příspěvky: 827
jo flyboy.....můžeš to tu publikovat (a my ti budeme vděční !), můžeš to zkusit na SVK kde tě rozcupují zastánci 109 ale to je tak všechno co s tím můžeš dělat.....myslím že v této době to nemá smysl, protože většina pilotů má svůj vyhraněný názor (například názory na G-2 moje, lazyho, tvoje atp.)

a s tou rychlostí...zkus si v hurrim Mk.I v 500-1000 metrech uletět štuce když jste oba bez rychlosti a máš ji za šestou....sundá tě bo je pomalejší, ale ne o moc.

jinak s tou obratností mne to nepřekvapuje, ona se používala během války i pro nácvik akrobacie....přitom je to taková papuč


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř lis 29, 2006 11:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 27, 2006 11:48 pm
Příspěvky: 1385
313_OTU_Oblak píše:
jo flyboy.....můžeš to tu publikovat (a my ti budeme vděční !), můžeš to zkusit na SVK kde tě rozcupují zastánci 109 ale to je tak všechno co s tím můžeš dělat.....myslím že v této době to nemá smysl, protože většina pilotů má svůj vyhraněný názor (například názory na G-2 moje, lazyho, tvoje atp.)

a s tou rychlostí...zkus si v hurrim Mk.I v 500-1000 metrech uletět štuce když jste oba bez rychlosti a máš ji za šestou....sundá tě bo je pomalejší, ale ne o moc.

jinak s tou obratností mne to nepřekvapuje, ona se používala během války i pro nácvik akrobacie....přitom je to taková papuč


Fakt se pouzivala pro nacvik akrobacie? :shock:

_________________
Na životě miluju zejména tu rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný :lol:

RY-C
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv lis 30, 2006 7:27 am 
Offline

Registrován: úte úno 14, 2006 7:55 pm
Příspěvky: 35
jestli se stuka pouzivala pro trenink akrobacie to nevim:), ale vim ze E. Brown pise ze zakladni prvky akrobacie nebyly se stukou problem....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv lis 30, 2006 8:14 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 13, 2006 1:14 pm
Příspěvky: 858
Nedavno som docital knizku "Nemecka esa na stremhlavých bobmbarderech" a tam Rudel pekne opisuje suboj s (pisu tam Lag5).Ked to clovek cita a ma nejake skusenosti z virtualneho lietania, tak sa to neda ani porovnat. Uz len veta "Sletam do hlubokeho udoli, abych ho donutil take snizit vysku letu a aby ze strachu z narazu na zem spatne strilel" je pre mna ako virt. pilota neznama.
Alebo nieco take ako, stuky v obrannom kruhu a nieco okolo 10-tky ruskych stihacov nad nimi a ani jeden nemal odvahu sa pustit dolu.
Proste realita je realita. A myslim si ze vsetko dokonca aj vysledky testov zalezia od kvality pilotov. (noo v dnesnej dobe uz sai ani nie :wink: )

Inac ten rusky pilot to nakoniec nezvladol. Bol to nejaky viacnasobny rusky hrdina a bud ho sundal Rudelov strelec, alebo to urval, to Rudel nevedel presne.
Rudel sam sundal na Ju87-cke 9 lietadiel a ani raz nebol zostrelny stihacom.

_________________
No. 313 (Czechoslovak) Fighter Squadron RAF
RY-X / Yellow Three
ObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv lis 30, 2006 12:07 pm 
Offline

Registrován: ned lis 27, 2005 11:17 am
Příspěvky: 827
Blue - v jedné knize jsem to četl. Používala se při pokračovacím výcviku - ale nakolik to je pravda to těžko říct...právě proto že byla stabilní na malých rychlostech.

Ono taky není úplně od věci napsat (revi 1 a 2) že rudel používal při náletech s tykadlama(Gčka) jako stíhací krytí D-štuky co měly 20mm kanóny a pancíř. Ono asi spoléhali na to rusové budou točit a točit a ne zoomovat.....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz